Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Gwałciciel z prosektorium oskarżony

Gwałciciel z prosektorium oskarżony

Niebawem Sąd Okręgowy w Poznaniu zakończy sprawę brutalnego gwałtu w prosektorium. Do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił z Prokuratury Rejonowej Poznań – Nowe Miasto akt oskarżenia przeciwko Radosławowi K. zarzucający mu dokonanie gwałtu.
Radosław K. jest oskarżony o popełnienie w lipcu 2006 roku w Poznaniu wspólnie i w porozumieniu z Konradem K. przestępstwa pozbawienia wolności i gwałtu Iwony J., przy czym prokurator zarzucił wyżej wymienionemu działanie ze szczególnym okrucieństwem. Do zdarzenia doszło w budynku prosektorium, gdzie sprawcy po uprzednim pozbawieniu wolności zaprowadzili pokrzywdzoną. Tam wielokrotnie bijąc pokrzywdzoną rękoma i skórzanym pasem po całym ciele, popychając, ciągnąc za włosy, zapalając rozpylony dezodorant na wysokości brzucha, poniżając jej godność osobistą i grożąc pozbawieniem życia doprowadził ją do obcowania płciowego.
Radosław K. po zdarzeniu ukrywał się przed organami ścigania i w październiku 2010 roku został zatrzymany. Konrad K. już został skazany prawomocnym wyrokiem sądowym.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …