Strona główna / Aktualności / H. Grzeszczyk szefową PR

H. Grzeszczyk szefową PR

Zastępca Prokuratora Generalnego p.o. Prokuratora Krajowego Jacek Bilewicz powierzył pełnienie następujących funkcji następującym prokuratorom: 
• prok. Hanna Grzeszczyk – Prokurator Regionalny w Poznaniu 
• prok. Piotr Niezgoda – Prokurator Regionalny w Krakowie 
• prok. Jakub Cema – Prokurator Regionalny w Katowicach 


Hanna Grzeszczyk (Prokurator Regionalny w Poznaniu)
Hanna Grzeszczyk pracuje w prokuraturze od 28 lat. Pracę rozpoczynała w Prokuraturze Rejonowej  Poznań-Grunwald w Poznaniu. Następnie pracowała w Prokuraturze Okręgowej w Poznaniu, gdzie pełniła funkcję naczelnika wydziału V i VI. 
Od 2011 roku do marca 2016 roku pełniła funkcję Naczelnika Wydziału V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu.
Od 1 września 2017 roku pracuje w Prokuraturze Regionalnej w Poznaniu, prowadząc śledztwa dot. tzw. błędów medycznych.


Piotr Niezgoda (Prokurator Regionalny w Krakowie)
Piotr Niezgoda jest prokuratorem od 1991 roku. Od 1993 r. do 1994 pracował w ówczesnej Prokuraturze Wojewódzkiej w Krakowie. W latach 1994-2012 był delegowany do wykonywania obowiązków służbowych w Departamencie Prokuratury w Ministerstwie Sprawiedliwości, następnie w Prokuraturze Krajowej i Prokuraturze Generalnej. 
W roku 2000 uzyskał tytuł prokuratora Prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, a w 2013 tytuł prokuratora Prokuratury Generalnej. Do 2016 roku wykonywał obowiązki służbowe w Biurze Spraw Konstytucyjnych Prokuratury Generalnej. 
Od roku 2016 pracował jako prokurator pierwszoliniowy w Prokuraturze Okręgowej w Krakowie.


Jakub Cema (Prokurator Regionalny w Katowicach)
Jakub Cema pracuje w prokuraturze od 1998 roku. Pracę rozpoczynał w Prokuraturze Rejonowej w Tychach. W roku 2008 uzyskał tytuł prokuratora Prokuratury Okręgowej w Katowicach. W latach 2010-2015 pełnił funkcję Naczelnika Wydziału VI ds. Przestępczości Gospodarczej tejże jednostki. 
W roku 2015 współtworzył i został pierwszym naczelnikiem nowoutworzonego Wydziału ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Apelacyjnej w Katowicach. 
Od 2016 roku pracował jako prokurator pierwszolinowy w wydziałach ds. Przestępczości Gospodarczej Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Prowadził lub nadzorował szereg postępowań o tzw. „zorganizowane oszustwa VAT”.
 

Rzecznik prasowy
Prokuratury Krajowej
prok. Przemysław Nowak

Sprawdź także

Świadkowie „Pegasusa”

Zespół został powołany w ramach Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji …