Najnowsze informacje

Halowy turniej piłkarski

6 marca w Kleszczewie odbędzie się halowy turniej piłki nożnej poznańskich prawników. Zima powoli ustępuje, a zatem należy pomyśleć o rozgrywkach piłkarskich. Wiosną (jak co roku) planujemy rozegranie kolejnej edycji Poznańskiej Ligi Prawników w Piłce Nożnej. Miło mi donieść, że nawiązały ze mną kontakt dwie kolejne drużyny ? policjantów oraz kuratorów sądowych, które wstępnie zadeklarowały chęć udziału w naszych rozgrywkach. Jeśli owe chęci ziszczą się w rzeczywistości ilość drużyn w naszych rozgrywkach wzrośnie do 10!!! Oznacza to, że każda z drużyn będzie miała do rozegrania 9 spotkań. Już w tej chwili przygotowujemy się do realizacji tego zadania i sądzę, że zawodnicy także nie próżnują.
Pragnę nadmienić, że rozgrywki Ligi będą musiały zacząć się już na początku kwietnia, aby możliwe było rozegranie wszystkich meczy. To jednak dopiero przed nami.
W chwili obecnej chciałbym zamknąć sezon halowy i zorganizować jednodniowy turniej z udziałem drużyn, które startują w naszych rozgrywkach ligowych. Turnieje takie były już wielokrotnie organizowane; przez lata ich organizatorem było ZPP, a później Okręgowa Rada Radców Prawnych. Mając na uwadze fakt, iż spotkania te stały się już pewną tradycją poznańskiego środowiska prawniczego, wraz z kolegami z prokuratury postanowiliśmy zwyczaj ten kontynuować. W ubiegłym roku podjęliśmy się zatem po raz pierwszy organizacji takiej imprezy i została ona pozytywnie przyjęta. W tej sytuacji postanowiliśmy, że także w tym roku podejmiemy się organizacji turnieju. Przechodząc do szczegółów – turniej (jak już wyżej wskazałem) ma zostać rozegrany w hali widowiskowo ? sportowej w Kleszczewie – w tej samej, w której podobny turniej rozgrywany był w ubiegłym roku. Data turnieju została wyznaczona na dzień 6 marca 2011 roku, rozpoczęcie turnieju godzina 10:00.
Gramy w zespołach 6-cio osobowych ? to jest bramkarz + 5 zawodników. Drużyny oczywiście mogą liczyć więcej zawodników, gdyż w trakcie gry dopuszczalne jest dokonywania nieograniczonej liczby ?lotnych? zmian tzw. hokejowych. Obowiązują zasady gry w piłkę halową (buty bez korków, do gry w hali). Zawody będzie prowadził profesjonalny sędzia, który przed rozpoczęciem imprezy przypomni najważniejsze zasady, a w szczególności zmiany w stosunku do zasad z otwartego boiska. Turniej ? w zależności od ilości drużyn ? przewidziany jest do godziny 15-16-ej. Przed rozpoczęciem turnieju każda drużyna winna przedstawić listę piłkarzy z podaniem ich numerów. Do gry w drużynie danej korporacji uprawnione są osoby, które zawodowo są z tą korporacją związane. Organizatorzy nie zamierzają sprawdzać legitymacji służbowych liczą w tym zakresie na uczciwość. Naczelną zasadą jest, aby była to okazja do spotkania i wspólnej zabawy, nie zaś spotkanie wytransferowanych, zawodowych piłkarzy.
Zgłoszenia do turnieju proszę kierować bezpośrednio do mnie mailem (r.szymanowski@poznan.po.gov.pl) lub telefonicznie ? tel. 782 619 201 (do 28 lutego 2011). W ten sposób odpowiem także na wszystkie pytania i wątpliwości. Pozdrawiam serdecznie i z niecierpliwością czekam na zgłoszenia drużyn.

Sprawdź także

Dzień zapobiegania samobójstwu

10 września – Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom Często, gdy słyszymy o złym nastroju innych mówimy: …