Najnowsze informacje
Strona główna / Listy / Haniebny atak prawicy

Haniebny atak prawicy

List otwarty Pierwszego Rzecznika Generalnego TSUE i polskich sędziów Sądu Unii Europejskiej w związku z atakiem „Gazety Polskiej” na prof. Marka Safjana
Wyrażamy nasz stanowczy sprzeciw wobec ataków „Gazety Polskiej” na prof. Marka Safjana – sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
Forma i treść tych ataków jest bezsprzecznie odrażająca i przynosi ujmę Rzeczypospolitej. Podkreślamy, że prof. Safjan swoją postawą w wykonywaniu urzędu sędziego Trybunału Sprawiedliwości niezmiennie dawał i daje świadectwo najwyższych kwalifikacji zawodowych i moralnych w służbie dla dobra wspólnego.

Maciej Szpunar, Pierwszy Rzecznik Generalny TSUE
Nina Półtorak, Sędzia Sądu Unii Europejskiej
Krystyna Kowalik – Bańczyk, Sędzia Sądu Unii Europejskiej

List środowiska Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego do Prof. Marka Safjana

Jako członkinie i członkowie społeczności Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego dołączamy się do protestu sędziów Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku przeciwko publikacji Gazety Polskiej wymierzonej w Marka Safjana, sędziego Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, naszego kolegę, profesora Uniwersytetu Warszawskiego, byłego prorektora naszej uczelni.
Obrzydliwa publikacja Gazety Polskiej przywołuje najgorsze skojarzenia z lat 30-tych XX wieku, czasów PRL-owskiej propagandy i roku 1968.
Nie możemy być obojętni na deptanie ludzkiej godności, wzniecanie nienawiści, dyskredytowanie autorytetów, a jednocześnie poniżanie powagi władzy sądowej Unii Europejskiej.
Jako ludzie Uniwersytetu wiemy, czym to się może skończyć
Lista podpisów na stronie monitorkonstytucyjne.ue

Sprawdź także

Adwokacka inspiracja

Naczelna Rada Adwokacka wraz z Zespołem ds. Kobiet przy NRA zapraszają do udziału w konkursie …