Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Hitler w centrum Poznania

Hitler w centrum Poznania

-Przyjrzeliśmy się temu plakatowi- mówi prokurator Magdalena Mazur ? Prus, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu i na pewno można powiedzieć, że nie wyczerpuje on znamion artykułu 256 kodeksu karnego czyli propagowania faszyzmu. Można się zastanawiać czy użycie tego wizerunku nie jest jakimś nadużyciem etycznym, ale na pewno nie łamie to zapisów prawa karnego. Jeżeli czyjeś dobra osobiste zostały naruszone, to taka osoba może dochodzić roszczeń od organizatorów tej akcji w postępowaniu cywilnym.

-Publiczna prezentacja wizerunku Adolfa Hitlera ? mówi adwokat Andrzej Reichelt, dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej w Poznaniu ? z cała pewnością nie jest propagowaniem faszyzmu, nie łamie obowiązujących norm prawnych, ale jest też sprzeczne ze zdrowym rozsądkiem, z pewnymi zasadami moralnymi i w tej materii powinni wypowiedzieć się specjaliści.
Czym zatem jest prezentacja na olbrzymim billboardzie podobizny Adolfa Hitlera obok ociekających krwią niedonoszonych płodów ludzkich? Billboard, który pojawił sie 1 marca na jednym z budynków przy rondzie Śródka, jest elementem kampanii fundacji Pro – Prawo do życia, która chce w ten sposób zwrócić uwagę ludzi na problem aborcji w Polsce. Na stronie internetowej: www.stopaborcji.pl można przeczytać: ?Kilkadziesiąt lat temu ?podludźmi? byli Żydzi, Słowianie i Romowie.9 marca 1943 A. Hitler nakazał dokonywanie aborcji Polkom. Dzisiaj ?podludźmi?, lub ?nieludźmi? są dzieci przed narodzeniem. […] Nie mają żadnych praw, można je zabijać tak łatwo, jak w III Rzeszy Żydów. Można nawet powiedzieć, że zabijanie przed urodzeniem dzieci podejrzanych o to, że są chore, stało się europejskim standardem.?
Jedno jest pewne, Fundacja osiągnęła zamierzony cel. Ich kampania nie pozostała niezauważona. To, że więcej mówi się nie o aborcji, ale o Adolfie Hitlerze i faszyzmie, to już zupełnie inna sprawa. Może by publiczna, albo lokalna telewizja zorganizowała społeczną debatę, bo warto byłoby wysłuchać co w tej materii mają do powiedzenia fachowcy. Mam nadzieję, że z takiej dyskusji byliby wyłączeni politycy.
Foto ze strony www.stopaborcji.pl

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …