Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Hołd Matce Nieznanego Żołnierza

Hołd Matce Nieznanego Żołnierza

Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski wziął dzisiaj udział w uroczystym odsłonięciu tablicy pamiątkowej w hołdzie Matce Nieznanego Żołnierza. Uroczystość odbyła się w Warszawie przy budynku Dowództwa Garnizonu Warszawa. W ten sposób upamiętniona została Jadwiga Zarugiewiczowa, znana działaczka społeczna i charytatywna we Lwowie. Jadwiga Zarugiewiczowa to matka Konstantego Zarugiewicza, obrońcy Lwowa z 1918 r., poległego 17 sierpnia 1920 r. w bitwie pod Zadwórzem (tzw. Polskie Termopile). – To właśnie Jadwiga Zarugiewiczowa została symboliczną Matką Nieznanego Żołnierza, wskazując jedną z trzech trumien bezimiennych żołnierzy 29 października 1925 r. na Cmentarzu Obrońców Lwowa, przetransportowaną następnie do Warszawy i uroczyście złożoną w Grobie Nieznanego Żołnierza 2 listopada 1925 r. ? przypomniał Krzysztof Kwiatkowski.
K. Kwiatkowski wziął udział w uroczystości na zaproszenie Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. W uroczystości wzięła również udział Pierwsza Dama, Małżonka Prezydenta RP ? Anna Komorowska.

Sprawdź także

Upadek godności sędziów

Zachowanie Dagmary Pawełczyk-Woickiej jest nieetyczne, godzi w powagę sądu, narusza godność innego sędziego, jest przejawem …