Honory dla K. Suchanow

Międzynarodowa Nagroda Pokojowa z Drezna dla Klementyny Suchanow. Wbrew donosom z Polski

Protesty kobiet w Warszawie, styczeń 2017 - Klementyna Suchanow

Protesty kobiet w Warszawie, styczeń 2017 – Klementyna Suchanow (Fot. Franciszek Mazur / Agencja Wyborcza.pl)

Pokazałam, jak środowiska konserwatywne zostały zinfiltrowane przez Rosjan i jak to one zaczęły używać tego wyrażenia. Słyszałam je w Rosji, słyszałam w Polsce, w USA, w Europie Zachodniej.

Opinie publikowane w serwisie wyrażają poglądy osób piszących i nie zawsze muszą odzwierciedlać stanowiska całej redakcji

Źródło: listy@wyborcza.pl

Od redakcji wyborcza.pl: W niedzielę 12 kwietnia w Dreźnie Klementyna Suchanow odebrała przyznaną jej w styczniu Międzynarodową Nagrodę Pokojową (przemówienie laureatki, w dolnej części tekstu). Nagrodę ufundowała w 2010 roku drezdeńska Fundacja Klausa Tschiry, honorując osoby, które wniosły wybitny wkład w pokój, wolność i międzynarodowe porozumienie. W poprzednich latach laureatami zostali m.in. Michaił Gorbaczow, sygnalista Daniel Ellsberg (Pentagon Papers), czy działaczka pokojowa Kim Phuc Phan Thi, uwieczniona na słynnym zdjęciu z wojny w Wietnamie jako ofiara napalmu. W 2025 roku nagrodę dostał Europejski Trybunał Praw Człowieka.

https://cb5b6e05ff0d1155cee7ac34fe456f8f.safeframe.googlesyndication.com/safeframe/1-0-45/html/container.html