Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Honory dla OKO.press

Honory dla OKO.press

OKO.press z Koroną Równości! Korony Równości to nagrody przyznawane przez Kampanię Przeciw Homofobii osobom i instytucjom, które w minionym roku zasłużyły się w budowaniu lepszej przyszłości dla społeczności LGBT w Polsce. OKO.press zwyciężyło w kategorii „Media” – zdecydowało o tym głosowanie internautów.

Wśród laureatów tegorocznych Koron Równości znaleźli się także Wanda Traczyk-Stawska, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Anna Błaszczak-Banasiak, Adam Bodnar i Krzysztof Gonciarz. Serdecznie gratulujemy!

KPH tak uzasadniała nominację dla OKO.press: „Wnikliwie i z oddaniem analizuje wydarzenia dotyczące społeczności LGBT w Polsce. W lutym 2020 redakcja wysłała 52 »donosy« do unijnych partnerów polskich gmin i regionów, które przyjęły uchwałę, że są strefą »wolną od ideologii LGBT«”. W głosowaniu publiczności OKO.press rywalizowało z Anną Konieczyńską z „Vogue Polska” i Wojciechem Karpieszukiem z „Gazety Wyborczej”.

„Tę nagrodę traktujemy jako nagrodę za oczywistość. Mam nadzieję, że za rok się spotkamy i będzie lepiej” – mówiła Magdalena Chrzczonowicz, wicenaczelna portalu, odbierając Koronę Równości. Nagroda dla OKO.press nie byłaby możliwa bez zaangażowania naszych Czytelników. Dziękujemy za każdy głos!

Sprawdź także

Wyrok TK poza prawem

Piętnastu dziekanów wydziałów prawa podpisało się pod stanowiskiem w związku z rozstrzygnięciem Trybunału Konstytucyjnego z …