Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Igranie z zarazą

Igranie z zarazą

Posiedzenie sztabu kryzysowego w Nowym Mieście Lubawskim zakończyło się zakażaniem koronawirusem kilku najważniejszych osób w powiecie. Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego odbyło się 16 marca. W spotkaniu udział wzięli członkowie władz samorządowych i służb z całego powiatu.

Okazało się, że na spotkaniu poświęconym epidemii COVID-19 doszło do zakażenia kilku osób. Koronawirusem zarazili się – wójt gminy Biskupiec, kierowniczka sanepidu, komendant powiatowy policji i strażak z Komendy Powiatowej PSP.

Budynki instytucji publicznych zdezynfekowano, niektórych pracowników poddano natomiast izolacji. Do czasu zakończenia kwarantanny funkcjonariuszy państwowych będą zastępować ich odpowiednicy z sąsiednich miejscowości.

Nieciekawie sytuacja wygląda szczególnie w gminie Biskupiec, gdzie z uwagi na chorobę wójta, częściowemu paraliżowi uległa działalność Urzędu Gminy.

Część pracowników, którzy mieli ze mną bezpośredni kontakt w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zostanie objęta kwarantanną. Wszystkie decyzje, w razie potrzeby, będą wydawane zdalnie, dlatego też zachęcam wszystkich do telefonicznego kontaktu z pracownikami, jak również ze mną” – napisał na Facebooku sam wójt.

Nowe Miasto Lubawskie leży w warmińsko-mazurskim. Według danych z poniedziałku w szpitalach w tym województwie znajduje się 57 zakażonych.

Warto byłoby, aby tragiczna sytuacja powiatu nowomiejskiego została dostrzeżona przez rządzących i zobrazowała im do czego doprowadzić może terminowe zorganizowanie wyborów prezydenckich…

Źródło: tvn24.pl

Sprawdź także

BMW ale z PiS

To, że dr Rafał Wojciechowski będzie polskim kandydatem do TSUE, środowisko prawnicze Uniwersytetu Wrocławskiego przyjęło …