Strona główna / Aktualności / Instrukcje terrorystyczne karane

Instrukcje terrorystyczne karane

Do kodeksu karnego wprowadzone zostaną przepisy obejmujące przestępstwa związane z działalnością terrorystyczną. – Wprowadzamy nowy typ przestępstwa, kryminalizującego tzw. instruktaż terrorystyczny ? wyjaśnia minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski. Do tej pory propagowanie takiego instruktażu nie było karane. Chodzi o informacje mogące posłużyć do przeprowadzenia ataku terrorystycznego, nie kierując ich do konkretnych osób, lecz rozpowszechniając je w sposób umożliwiający dostęp do tych informacji, na przykład za pośrednictwem Internetu, nieokreślonemu kręgowi osób – dodaje. Nowo wprowadzony przepis pozwoli na pociągnięcie sprawcy takiego czynu do odpowiedzialności karnej.
Za to przestępstwo będzie grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Karane będzie działanie sprawcy polegające na rozpowszechnianiu lub publicznym prezentowaniu treści mogących ułatwić popełnienie przestępstwa o charakterze terrorystycznym.
Należy podkreślić, że warunkiem odpowiedzialności karnej będzie określone nastawienie sprawcy tego czynu, przejawiające się w zamiarze, aby inna osoba z wykorzystaniem rozpowszechnianych informacji popełniła przestępstwo o charakterze terrorystycznym.

Sprawdź także

Wojsko Francji w Kijowie?

Francja wysłała do Słowiańska na wschodzie Ukrainy około 100 żołnierzy z 3. pułku piechoty Legii …