Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Jak bezpiecznie przekazać majątek

Jak bezpiecznie przekazać majątek

Ponad sto osób skorzystało z oferty Otwartego Dnia Notariatu. W poznańskiej Izbie Rzemieślniczej od godziny 10 do 16 ( pierwsi petenci zjawili się godzinę przed rozpoczęciem dyżuru ) porad udzielało 17 notariuszy w tym wiceprezes Poznańskiej Izby Notarialnej rejent Michał Wieczorek ( na fotografii) wyjaśniali wszelkie niuanse prawne.Porad udzielali:

1.not.Emilia Pawelec, 2.not.Mikołaj Walkiewicz, 3.not.Krzysztof Marchwicki, 4.not.Karolina Tomaszewska-Stachecka, 5.not.Maria Majchrzak, 6.not.Piotr Augustynowicz, 7.not.Barbara Kapała-Łosak, 8.not.Paulina Tomczak, 9.not.Piotr Sych, 10.not.Marta Staniewska, 11.not.Agnieszka Dubiel-Głuszczuk, 12.not.Dorota Besler-Woźniak, 13.em. not.Michał Iżykowski, 14.not.Dagmara Duczmal, 15.not.Maciej Lisiecki, 16.not.Bogumiła Bach.
*****
Tegoroczna, VIII edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się pod hasłem: Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek. W sobotę 25 listopada 2017 r. notariusze będą dyżurować w wybranych miastach Polski w godzinach 10.00 – 16.00. Gdzie można porozmawiać z notariuszem? W Poznaniu Dzień Otwarty Notariatu 25 listopada 2017 r
– w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędzie się w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej przy Aleji Niepodległości 2. Specjalnie na każdy Dzień Otwarty Notariatu przygotowany jest zestaw broszur poradniczych. Nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy z notariuszem, ale warto do nich zajrzeć ? choćby po to, żeby przyjść do kancelarii z listą pytań.
Dzień Otwarty Notariatu, organizowany od 2010 roku zawsze w ostatnią sobotę listopada, jest jedną z ważniejszych inicjatyw samorządu notarialnego. Coroczna społeczna akcja edukacyjna pozwala wszystkim zainteresowanym uzyskać praktyczne informacje w ważnych dla każdego obszarach prawa. Każda edycja ma swój temat przewodni:w 2010 r. były to spadki i dziedziczenie, w 2011 r. ? bezpieczeństwo majątku rodziny, w 2012 r. ? nieruchomości i księgi wieczyste. W roku 2013 rozmawialiśmy o przekazaniu majątku w rodzinie, zaś hasło jubileuszowej V edycji w roku 2014 brzmiało ?Porozmawiaj z notariuszem o… bezpiecznej jesieni życia. Majątek a prawo?. Hasło przewodnie DON 2015 również pozostawało w podobnym kręgu tematycznym i brzmiało: ?Porozmawiaj z notariuszem o… dziedziczeniu?. W 2016 roku spotkanie z notariuszami zostanie poświęcone zagadnieniu testamentu notarialnego. Tematy przewodnie nie ograniczają jednak listy poruszanych zagadnień. Otwarta formuła Dnia Otwartego pozwala dowiedzieć się wszystkiego na temat spraw, które można załatwić w kancelarii notarialnej.

Tegoroczna edycja Tegoroczna, VIII edycja akcji Dzień Otwarty Notariatu odbędzie się pod hasłem: Porozmawiaj z notariuszem, jak bezpiecznie przekazać majątek. W sobotę 25 listopada 2017 r. notariusze będą dyżurować w wybranych miastach Polski w godzinach 10.00 – 16.00. Gdzie można porozmawiać z notariuszem? W Poznaniu Dzień Otwarty Notariatu 25 listopada 2017 r. – w godzinach od 10.00 do 16.00 odbędzie się w Wielkopolskiej Izbie Rzemieślniczej przy Aleji Niepodległości 2. Specjalnie na każdy Dzień Otwarty Notariatu przygotowany jest zestaw broszur poradniczych. Nic nie zastąpi bezpośredniej rozmowy z notariuszem, ale warto do nich zajrzeć ? choćby po to, żeby przyjść do kancelarii z listą pytań.

Sprawdź także

Blokada kont bankowych

Sprawa prokuratorskiej blokady środków na koncie bankowym. Wystąpienie RPO do MS Przepisy dotyczące blokady przez …