Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Jak Polak z Turkiem

Jak Polak z Turkiem

? ?Rok temu Erdogan powiedział wprost, że zawiesza prawa człowieka. A polska partia rządząca jest nim w dużej mierze zafascynowana. Politycy prawicy nie ukrywają, że jest dla nich potencjalnym sojusznikiem. Tym bardziej musimy protestować? ? stwierdziła Barbara Nowacka ze stowarzyszenia Inicjatywa Polska. Turecki dyktator przyjechał na zaproszenie Andrzeja Dudy.I właśnie przed Pałacem Prezydenckim zaplanowano protest organizowany przez stowarzyszenie Inicjatywa Polska, Partię Razem, Zielonych, Warszawski Strajk Kobiet, Inicjatywę Feministyczną i Klub Lewaka.
? ?Przyjmowanie z honorami człowieka odpowiedzialnego za wprowadzenie tak okrutnego reżimu jest skandaliczne. Uważamy, że nasz rząd robi Erdoganowi przysługę, poprzez spotkanie, uwiarygodniając jego brutalną politykę? ? powiedziała Dorota Olko, rzeczniczka Partii Razem. Protest będzie przebiegał pod hasłem ?Korepetycje z dyktatury? Przeciwko wizycie Recepa Erdogana?. Według organizatorów, turecki dyktator ?udzieli korepetycji? z następujących zagadnień: ?Jak zmienić konstytucję, aby rządzić wiecznie? Jak wykończyć świeckie państwo? Dlaczego kobiety są gorsze od mężczyzn? Jak chyłkiem zmienić ordynację wyborczą na mniej demokratyczną??. Przypominają, że na rozkaz Erdogana aresztowano w Turcji blisko 40 tys. ludzi, zamknięto opozycyjne media, do więzień trafili nieprawomyślni dziennikarze, parlamentarzyści, naukowcy i nauczyciele. Jak na ironię ? dzisiejsza wizyta tureckiego dyktatora przypada w rocznicę wejścia w życie polskiej Konstytucji.
– Dwie kobiety szły na manifestację. Niosły transparenty z napisem „Korepetycje z dyktatury” w języku polskim, angielskim i tureckim. W okolicy placu Piłsudskiego tureckie służby zabrały je. Obok stała polska policja. Nie reagowała – relacjonuje Dorota Olko z Partii Razem, która była współorganizatorem protestu przeciw wizycie prezydenta Turcji w Warszawie.
Źródło: „Gazeta Wyborcza”

Sprawdź także

Małość Radzika

Wiceprezes Sądu Okręgowego w Warszawie i Zastępca Rzecznika Dyscyplinarnego Sędziów Powszechnych Przemysław Radzik sprzeciwił się …