Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Jak przejęto plac Piłsudskiego

Jak przejęto plac Piłsudskiego

Sąd nakazał prokuraturze wszcząć śledztwo w sprawie przejęcia przez PiS pl. Piłsudskiego. To reakcja na złożone przez władze Warszawy zażalenie, dotyczące ustanowienia placu Piłsudskiego terenem zamkniętym i umieszczenia na tym terenie pomnika Lecha Kaczyńskiego – informuje Radio Zet.

Prokuratura ma zbadać, czy nie doszło w tej sprawie do przekroczenia uprawnień przez Mariusza Błaszczaka, ówczesnego szefa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, a także Zdzisława Siperę, pisowskiego wojewodę mazowieckiego. – „Liczymy, że prokuratura zbada, czy doszło do złamania prawa” – powiedział Radiu Zet rzecznik stołecznego ratusza Bartosz Milczarczyk.

Reporter Radia Zet Mariusz Gierszewski na Twitterze publikuje uzasadnienie sądu, w którym czytamy: – „Na dalszym etapie postępowania zasadne będzie przede wszystkim wyjaśnienie, jakimi względami kierowały się organy wydając decyzję o lokalizacji pomników na terenach zamkniętych, tj. terenach o strategicznym znaczeniu dla prawidłowego funkcjonowania państwa”.

A tymczasem szef gabinetu premiera Marek Suski zapowiedział dziś, że 10 listopada na pl. Piłsudskiego zostanie odsłonięty pomnik Lecha Kaczyńskiego

Sprawdź także

Żaden TSUE, rządzi Radzik

Sędzia Igor Tuleya nie może wrócić do pracy, mimo wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE. Taką decyzję …