Najnowsze informacje
Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / Jaki kraj, taki prezydent

Jaki kraj, taki prezydent

Wystąpienie prezydenta RP w programie sztandarowego ultrasa, który stał się propagandową tubą Trumpa, wciąż kwestionującego legitymację Bidena do rządzenia, trudno uznać za wzór publicznej dyplomacji.

Tylko ok. 5 minut trwał szumnie zapowiadany przez Pałac Prezydencki wywiad Andrzeja Dudy z gwiazdą prawicowej telewizji Fox News Tuckerem Carlsonem. Prezydent RP rozmawiał z nim w piątek w czasie swej wizyty na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ w Nowym Jorku, ale Carlson – którego program jest znanym forum zajadłej opozycji wobec demokratycznej administracji Joe Bidena – nadał wywiad dopiero w poniedziałek wieczorem (czasu USA) i wykorzystał w nim najwyżej około połowy nagranego materiału, do obejrzenia reszty odsyłając na stronę internetową stacji. Poprzedziwszy wywiad kilkoma materiałami piętnującymi ekipę Bidena za zmuszanie Amerykanów do szczepień i noszenia masek, Carlson przedstawił polskiego prezydenta jako „przywódcę, który dba o swój naród”.
Trzeba dodać, że PAD-aleć dukał swoje wątki po polsku, chociaż rzekomo zna angielski.
Więcej w tygodniku „Polityka”

Sprawdź także

Zagłuszony protest

Kataryna: Władza hoduje regularne bojówki. Zagłuszanie za pomocą sprzętu nagłaśniającego, kupionego tituszkom Bąkiewicza przez władzę, …