Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Jesteśmy niezależni

Jesteśmy niezależni

Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej :My, adwokaci, na szczęście jesteśmy niezależni.
Reprezentujemy interesy klienta i to jest nasz nadrzędny cel – mówi adw. Jacek Trela, prezes Naczelnej Rady Adwokackiej w rozmowie z Expressem Bydgoskim. Prezes Trela odpowiada m.in. na pytania o prezydenckie projekty ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Podkreśla, że nie można naruszać Konstytucji „na miękko” czy „na twardo”, naruszenie Konstytucji jest zawsze jej naruszeniem.
Stwierdza także, że określenie reforma w odniesieniu do sądów powszechnych jest mylące, ponieważ reforma to coś, co usprawnia funkcjonowanie, w tym przypadku sądów. Tymczasem – jak zaznacza – przeprowadzane są tylko zmiany kadrowe. To nie przyśpiesza pracy sądów.
Prezes Trela odnosi się również do przyznanego mu przez Krajową Radę Sądownictwa Medalu „Zasłużony dla Wymiaru Sprawiedliwości”, najwyższego odznaczenia, jakie może przyznać KRS, do tej pory zarezerwowanego dla sędziów, którzy przechodzili w stan spoczynku. Pan Mecenas podkreśla, że ten medal został przyznany za jego pośrednictwem adwokatom, którzy w większości opowiadają się za obroną niezależnych sądów.
(Cała rozmowa na stronie adwokatura.pl)

Sprawdź także

To upadek państwa

Afera mailowa. Były prezes TK zdumiony mailami o premierze i „pani Julii”. „Wiadomości z innej …