Strona główna / Aktualności / Już niebawem Tydzień Mediacji

Już niebawem Tydzień Mediacji

Ponad stu mediatorów z całego kraju wzięło udział w spotkaniu zorganizowanym w Ministerstwie Sprawiedliwości. Dyskusja poświęcona była przede wszystkim zbliżającemu się Tygodniowi Mediacji (14-19 października) oraz obchodom Międzynarodowego Dnia Mediacji (17 października). W spotkaniu udział wzięli także przedstawiciele instytucji i samorządów, które Ministerstwo Sprawiedliwości zaprosiło do współudziału, m.in.: Komendy Głównej Policji, adwokatury, notariatu i samorządu radców prawnych.
Koncepcja tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Mediacji zakłada rozszerzenie ich o Tydzień Mediacji, w trakcie którego na terenie całego kraju organizowanie będą spotkania mediatorów z osobami zainteresowanymi tym sposobem rozwiązywania konfliktów i sporów.
W trakcie dyżurów udzielane będą informacje i porady na temat stosowania mediacji. W trakcie długiej dyskusji uczestnicy spotkania poinformowali o przygotowywanych dyżurach i innych wydarzeniach promujących mediację, które w trakcie tygodnia będą odbywały się w różnych częściach kraju.
To już kolejne spotkanie przygotowujące Tydzień Mediacji. Poprzednie odbyło się 16 lipca. Część mediatorów jest zainteresowanych m.in. zorganizowaniem dyżurów na terenie sądu. Stąd prośba Ministerstwa Sprawiedliwości skierowana do prezesów sądów okręgowych i apelacyjnych o pomoc nie tylko merytoryczną, ale i organizacyjną, polegającą na np. wyznaczeniu do tego celu odpowiedniego pomieszczenia.
Wszystkie osoby zaineresowane mediacją oraz mediatorów chcących przyłączyć się do działań podejmowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości, resort prosi o kontakt mailowy na adres mediacja@ms.gov.pl

Sprawdź także

Szczyty pogardy prawa

„Spotkaniem publicystycznym” nazwał posiedzenie komisji śledczej ds. Pegasusa świadek Mikołaj Pawlak. Odmówił złożenia przyrzeczenia, a …