Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / K. Jachira pozywa TVP

K. Jachira pozywa TVP

Klaudia Jachira zapowiada kroki prawne przeciwko TVP. „Mam przygotowane pismo za słowa o 'wynajętej zdzirze'”
W nowej kadencji youtuberka Klaudia Jachira będzie posłanką. Czy zrezygnuje z udostępniania kontrowersyjnych filmów? – Jeśli poczuję, że nie da się w inny sposób czegoś skomentować niż za pomocą ironii i satyry, to wrócę do tych środków, ale jeśli nie będzie takiej potrzeby, to nie. Chcę poruszać ważne tematy w moich filmach – mówi w rozmowie z TOK FM.

Od pierwszych dni kampanii Klaudia Jachira była jedną z głównych bohaterek telewizji publicznej i prawicowych mediów. Wypominano jej m.in. kontrowersyjne nagrania, w których wyśmiewała działania obozu rządzącego i za wszelką cenę starano się z niej zrobić czołową twarz Platformy Obywatelskiej.

W rozmowie z TOK FM nowa posłanka przekonuje, że ataków na nią w mediach rządowych było tak wiele, że gdyby chciała zajmować się nimi na bieżąco, to nie miałaby czasu na nic innego. – Teraz na spokojnie się tym zajmę i na pewno pociągnę do odpowiedzialności osoby, które opowiadały za te materiały – zapowiada. Dodaje, że „ma już przygotowane pismo m.in. jeśli chodzi o słowa Jana Pietrzaka o 'wynajętej zdzirze'”.

Pozostaje jednak pytanie, czy – wbrew pozorom – telewizja publiczna nie przysłużyła się jednak do dobrego wyniku Jachiry, robiąc jej pewnego rodzaju darmową reklamę. – Widziałam wpis na Twitterze, że powinnam wysłać kwiaty panu Kurskiemu – mówi nowa posłanka. I przyznaje, że zdarzają się osoby, które przyznawały, że wiele o niej słyszały w TVP i były ciekawe, jaka jest naprawdę.

Źródlo: tokfm.pl 16.10.2019 06:50

Sprawdź także

Niewiedza M. Wójcika

Zdaniem wiceministra Michała Wójcika Belgom nie wypada krytykować rządu PiS, bo ich kraj powstał ledwie …