Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / K. Parchimowicz w Poznaniu

K. Parchimowicz w Poznaniu

Gościem spotkania, 22 sierpnia o godzinie 19, w ramach cyklu „Prawo warte Poznania” będzie prokurator Krzysztof Parchimowicz, założyciel oraz Prezes Stowarzyszenia Prokuratorów „Lex super omnia”.

Od kilku lat odczuwa konsekwencje tzw. Dobrej zmiany na własnej skórze. W wyniku czystki kadrowej w prokuraturze Parchimowicz został zdegradowany z byłej Prokuratury Generalnej do prokuratury rejonowej (obecnie wysłany jest na delegację do RR Warszawa Żoliborz). Krzysztof Parchimowicz otwarcie oponuje wobec wprowadzanych obecnie zmian. W swoich wypowiedziach krytycznie odnosi się do wypowiedzi ministra Ziobry. Uważa, że w obecnych czasach dochodzi do upolitycznienia prokuratury i ma to negatywne konsekwencje dla obywateli.

Stowarzyszenie Prokuratorów „Lex super omnia” jest to założona w styczniu 2017 r., jedyna organizacja, zrzeszająca prokuratorów, walcząca o niezależność polskiej prokuratury.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
W trakcie spotkania publiczność może zadawać pytania.

Sprawdź także

Doroczny raport AI

50 tysięcy osób odwiedziło naszą stronę internetową w poszukiwaniu rzetelnych informacji w dniu ogólnokrajowego referendum …