Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Kandydaci na szefów prokuratur

Kandydaci na szefów prokuratur

Rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu informuje, że odbyło się posiedzenie Zgromadzenia Prokuratorów.

Głównym celem posiedzenia było wyrażenie przez Zgromadzenie opinii o kandydatach do pełnienia funkcji Prokuratora Okręgowego w Poznaniu, Zielonej Górze i Koninie. W posiedzeniu brał udział przedstawiciel Prokuratora Generalnego prokurator Krzysztof Kozdronkiewicz – dyrektor Biura Kadr w Prokuraturze Generalnej, który w imieniu Prokuratora Generalnego przedstawił kandydatów.
Byli to: prokurator Krzysztof Grześkowiak, kandydat do pełnienia funkcji prokuratora okręgowego w Poznaniu, prokurator Marek Lewicki, kandydat do pełnienia funkcji prokuratora okręgowego w Koninie, którzy dotychczas pełnili te funkcje oraz prokurator Alfred Staszak, kandydat do pełnienia funkcji prokuratora okręgowego w Zielonej Górze, który dotychczas pełnił tam funkcję zastępcy prokuratora okręgowego.
Zgromadzenie, w skład którego wchodzili prokuratorzy Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu oraz delegatów prokuratur okręgowych i rejonowych apelacji poznańskiej pozytywnie zaopiniowało przedstawionych kandydatów. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie w kwestii nominacji prokurator generalny Andrzej Seremet.

Sprawdź także

Na garnuszku rodziców

Przyszli sędziowie na dzień dobry dostają mniej niż pensja minimalna i zakaz innej pracy. Nie …