Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Karty zostały rozdane

Karty zostały rozdane

Przez cały poniedziałek trwało liczenie głosów wyborców, ale wstępne wyniki wyborów do samorządów lokalnych, podane tuż po godzinie 22 w niedzielę 21 listopada w zasadzie wszystko potwierdzają. Karty zostały rozdane.

Wstępne nieoficjalne wyniki wyborów samorządowych pokazują, że Polska jest znów podzielona na część popierającą PO i część wspierającą PiS. Na zachód od Wisły wygrała PO, na wschód PiS. Lewica robi dobrą minę do fatalnej gry, a cieszyć się z wyników wyborów może PSL, którego wysoki wynik wprost zastanawia.
Nie patrząc się na geografię i politykę wyników, trzeba zauważyć, że ponad połowa uprawnionych do głosowania została w domach. Było im obojętne co mówi anioł, z którego twarzy wyłaniają się zęby wilkołaka czyli jedyny, wielki i nieomylny Prezes, były im obojętne zapewnienia premiera o budowie mostów i dróg oraz piłkarskich boisk, bo będą to robić ludzie z jego namaszczenia, czyli politycy. Przegrała Lewica, która nie ma ludzi z charyzmą. Wygrał PSL, który pokazał ludzką twarz.
Wyborców Jacek Kurski nazywa ciemnym ludkiem, który wszystko kupi. Myli się czołowy działacz PiS. Mądrość ludu wyraziła się pozostaniem w domu. Poszedł głosować wierny, polityczny elektorat. Mądrość tych, co pozostali w domach, przewyższa racje doraźnych polityków; oni wiedzą na kogo chcieliby głosować. Te wybory pokazały, że mało gdzie pojawił się ktoś, dla którego warto byłoby wyjść z domu i oddać nań swój głos.

Sprawdź także

Nie płacić diet

IUSTITIA Stowarzyszenie Sędziów Polskich: Neo-KRS jest jak matryca do produkcji fałszywych pieniędzy. Produkuje fałszywe nominacje …