Strona główna / Szczypta soli / Kibol to panisko

Kibol to panisko

Litewska Federacja Piłki Nożnej poinformowała, że potrzeba będzie 100 tys. litów (około 120 tys. zł) na wyrównanie strat wyrządzonych przez pseudokibiców z Polski. Dziennik „Kauno Diena” napisał, że przedstawiciele PZPN przeprosili za zachowanie polskich pseudokibiców i obiecali pokrycie strat. Po meczu „Polska – Litwa”, który się odbył na stadionie w Kownie, polscy pseudokibice stoczyli regularną bitwę z miejscowymi siłami porządkowymi. Zdemolowanych zostało 250 foteli, zniszczone zostały betonowe fragmenty trybun, metalowe ogrodzenia, bramy i stoisko handlowe. Władze litewskiej Federacji Futbolu obawiają się, czy uda się naprawić szkody do następnego meczu, który się odbędzie 29 marca. Będzie to mecz towarzyski Litwa-Hiszpania. Wczoraj zwolniono ostatnich ośmiu polskich pseudokibiców, którzy zostali zatrzymani na 48 godzin w Kownie w piątek tuż po towarzyskim meczu „Polska-Litwa”. W sumie zatrzymanych zostało około 60 Polaków. 50 z nich zwolniono zaraz po spisaniu protokołów. Ich sprawy zostaną przekazane polskim organom wymiaru sprawiedliwości.
Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Grzegorz Lato jest wzburzony awanturami, do których doszło pod i na stadionie w Kownie podczas piątkowego meczu Litwa – Polska. – Osobiście dopilnuję, żebyśmy takiej hańby więcej nie oglądali – mówi Lato. W podobnym tonie wypowiada się prezes Rady Ministrów, Donald Tusk. Komendant główny policji wyjście z sytuacji widzi w kolejnej zmianie przepisów ustawy o imprezach policji. Zdaniem policji zapis o zakazie zabieranie ma mecze maczet i siekier zapobiegnie rozruchom.
Jak postępować z kibicami bandytami pokazała Anglia. Wielotysięczne grzywny, nakaz naprawienia szkód i dożywotnie zakazy stadionowe na wszystkie mecze spowodowały,że angielska zaraza znikła ze stadionów. Teraz czas na polską zarazę. Organa ścigania nie widzą szczepionki. Gdyby sprawcy wszystkich burd stadionowych zostali ukarani i wcale nie surowo, jak chce policja, ale po prostu ukarani, byłoby po ptakach. Niestety, policja nie potrafi rozszyfrować z monitoringów – kto bije, kto niszczy, a nasze sądy udają, że skoro nie ma dowodów, to nie można karać. A poza tym jest po staremu, klubami i kibolami rządzą bandyci i eksbandyci, prowadzący na stadionach urzędowe biznesy jak na Stadionie Miejskim w Poznaniu, , a wszyscy udają, że jest w porządku. Nie jest.

Sprawdź także

Zmienić rejestr pedofilów

Co trzeba zmienić w „Rejestrze pedofilów”. Wystąpienie Marcina Wiącka do Ministra Sprawiedliwości Rzecznik Praw Obywatelskich …