Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Kidnaper z Dominikany oskarżony

Kidnaper z Dominikany oskarżony

Ojciec, który uprowadził syna na Dominikanę został oskarżony. Prokuratura Rejonowa Poznań – Wilda skierowała akt oskarżenia przeciwko Radosławowi K., który wywiózł syna na teren Republiki Dominikany. Zrobił to wbrew woli prawnej opiekunki syna, jego matki. Mężczyzna nie przyznał sie do popełnienia przestępstwa i odmówił skladania jakichkolwiek wyjaśnień. Radosław K. jest oskarżony o to, że w okresie od października 2009 roku do stycznia 2011 roku w Polsce i na terenie Republiki Dominikany zatrzymał swojego małoletniego syna Alberta wbrew woli osoby powołanej do opieki to znaczy matki małoletniego Agnieszki M.
Ojciec chłopca nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu przestępstwa i skorzystał z prawa do odmowy składania wyjaśnień. Dla zaistnienia faktu popełnienia przestępstwa, nie ma znaczenia, że jest on biologicznym ojcem chłopca, albo to, czy traktował dziecko dobrze, czy źle oraz fakt czy przetrzymywanie odbywało się za wolą i wiedzą małoletniego.
Istotne jedynie jest to, czy taką zgodę wyraziła osoba, która zgodnie z prawem i wydanymi w tym przedmiocie postanowieniami sądowymi była powołana do opieki nad małoletnim.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …