Najnowsze informacje
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Kierował gangiem z aresztu

Kierował gangiem z aresztu

Funkcjonariusz Służby Więziennej za łapówki dostarczał do cel telefony komórkowe. Wydział V do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu skierował do Sądu Rejonowego w Zielonej Górze, akt oskarżenia przeciwko Adamowi K. – byłemu funkcjonariuszowi Służby Więziennej Aresztu Śledczego w Zielonej Górze.
W toku śledztwa ustalono, że oskarżony w okresie od października do grudnia 2007r. w Zielonej Górze jako funkcjonariusz służby więziennej zatrudniony w Areszcie Śledczym w Zielonej Górze, w związku z pełnieniem funkcji publicznej przyjął od ustalonej osoby korzyści majątkowe w postaci pieniędzy, w kwocie co najmniej 2.500 złotych za zachowanie stanowiące naruszenie przepisów prawa, a polegające na wniesieniu wbrew obowiązującym przepisom prawnym do Aresztu Śledczego w Zielonej Górze, co najmniej 5 telefonów komórkowych z przeznaczeniem dla osoby odbywającej w tym areszcie karę pozbawienia wolności.
Osadzony, dla którego oskarżony wnosił telefony komórkowe, przy ich pomocy kontaktował się z innymi osobami przebywającymi na wolności i kierowała w ten sposób zorganizowaną grupą przestępczą działającą na terenie województwa lubuskiego, mającą na celu popełnianie przestępstw przeciwko mieniu, w tym kradzieży samochodów, paserstwa, przerabiania numeracji identyfikacyjnej pojazdów, a następnie wprowadzania ich do legalnego obrotu gospodarczego.
Oskarżonemu Adamowi K. – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Apelacyjnej w Poznaniu- za zarzucone przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …