Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Kogo skusiły ruskie

Kogo skusiły ruskie

We wtorek na posiedzeniu rządu Donald Tusk dopinał z ministrami ostatnie szczegóły w sprawie komisji badającej rosyjskie i białoruskie wpływy w Polsce.

– Wydałem zarządzenie powołujące komisję do spraw zbadania rosyjskich wpływów – zaczął wtorkową konferencję premier Donald Tusk. Zapowiedział, że na jej czele stanie gen. Jarosław Stróżyk, szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego.

– To był w swojej bogatej karierze dyplomata wojskowy, dowódca wojskowy, wiceszef wywiadu NATO, a także naukowiec – zachwalał Tusk.

Skład komisji wciąż jest ustalany, ma ona liczyć od 9 do 13 osób. Szef MSWiA oraz koordynator ds. służb Tomasz Siemoniak wskaże dwie osoby, rekomendować swoich przedstawicieli mają jeszcze szef MON, MSZ, cyfryzacji, finansów, aktywów państwowych, ale też kultury i dziedzictwa narodowego, bo – jak mówił Tusk – komisja „ma zbadać ewentualny wpływ na media”. Raz jeszcze powtórzył, że nie będzie politycznego spektaklu, a praca w dyskrecji. – Pierwszego raportu będę oczekiwać po wyborach, żeby nie mieszać działania komisji z kampanią wyborczą – zapowiedział Tusk.  

Źródło: wyborcza.pl

Sprawdź także

Migranci pozwali rząd RP

Skarga migrantów zawróconych do linii granicy. Opinia Rzecznika dla ETPC. Sprawę zbada Wielka Izba Trybunału …