Strona główna / Listy / Komornik zajął Urząd Miejski

Komornik zajął Urząd Miejski

Tylko ?poprawny? pisze obiektywnie o komornikach, widząc ich blaski i cienie, dlatego liczę na publikację informacjo o tym, że komornik w Sejnach nie zawahał się zająć konta Urzędu Miejskiego w Sejnach, aby zrealizować wyrok niezawisłego sądu RP. Komornik sądowy zajął konta bankowe Urzędu Miejskiego w Sejnach, aby wyegzekwować 4 mln długu od miasta za budowę oczyszczalni ścieków w 1998 roku. Miasto przegrało proces sądowy z syndykiem Wojewódzkiego Przedsiębiorstwa Realizacji Inwestycji (WPRI) w Suwałkach, które nadzorowało inwestycję w latach 90-tych. Sąd uznał, że Urząd Miejski w Sejnach ma zapłacić blisko 1,4 mln długu z odsetkami – w sumie ok. 4 mln zł. Wyrok jest prawomocny.
Władze Sejn uważają, że oczyszczalnia została wybudowana źle i w 1998 roku postanowiły nie płacić za część prac. Wówczas WPRI wystąpiło ze sprawą do sądu. W 2007 roku Sąd Okręgowy w Suwałkach przyznał rację WPRI, ale miasto złożyło kasację wyroku do Sądu Najwyższego. Pod koniec 2010 roku Sąd Apelacyjny w Białymstoku ostatecznie rozstrzygnął spór na korzyść WPRI.
Miasto w budżecie na 2011 rok nie zabezpieczyło środków na ewentualną spłatę długów wobec WPRI. Budżet miasta ma wynieść w tym roku ok. 18 mln zł.
Mariusz Komornicki

Sprawdź także

Konkurs na szefa KSSiP

Kandydaci na stanowisko dyrektora Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury Dziś (26 lutego 2024 br.) poznaliśmy …