Strona główna / Szczypta soli / Koniec tragifarsy

Koniec tragifarsy

Krzyż sprzed Pałacu Prezydenckiego zostanie przeniesiony do Kościoła Akademickiego Św. Anny na Krakowskim Przedmieściu – tak zdecydowały wspólnie Kancelaria Prezydenta RP, Kuria Metropolitalna Warszawska, Duszparsterstwo Akademickie Kościoła św. Anny w Warszawie, Związku Harcerstwa Polskiego i Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej.

Czy będzie to koniec żałosnego widowska, które zorganizowały przybudówki PiS i Radia Maryja? Nie wiadomo. W każdym bądź razie będzie to prawdziwy test dla tych, którzy splugawili klrzyz, aby pokazali jakie są ich prawdziwe intencje. We wspólnym komunikacie czytamy m.in.: (…) Krzyż usytuowany przed Pałacem Prezydenckim zostanie przeniesiony do Kościoła św. Anny w Warszawie, miejsca silnie związanego z historią Stolicy i Polski. Świątynia ta jest miejscem nieustannej modlitwy za tragicznie zmarłego Pana Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, jego Małżonkę oraz wszystkie ofiary katastrofy smoleńskiej.
Porozumienie w tej sprawie pomiędzy Kancelarią Prezydenta, Kurią Warszawską, Duszpasterstwem Akademickim, harcerzami z ZHR i ZHP zostało podpisane we wtorek wieczorem. Symbol krzyża stał się przedmiotem kontrowersji i sporów. Podzielił społeczeństwo na zwolenników i przeciwników pozostawienia krzyża przed Pałacem Prezydenckim, nie było to budujące widowisko a wspólne stanowisko państwa i kościola będzie papierkiem lakmsusowym tego, co naprawdę myśla członkowie PiS.

Sprawdź także

PiS-PO, jedno zło

Kajetan Jan Wróblewski: Tymczasem na Wschodniej (780/337/72)*. Grochem o ścianę Polska degrengolada W 2015 roku …