Najnowsze informacje

Konkurs krasomówczy

W dniach od 18 do 20 listopada 2009 r., Prokuratura Apelacyjna w Poznaniu organizuje w sali nr 100 Sądu Okręgowego w Poznaniu przy al. Marcinkowskiego 32, XVI Finał Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego dla aplikantów prokuratorskich.

Podczas konkursu aplikanci będą wygłaszać 15-minutowe przemówienia oskarżycielskie w oparciu o wcześniej przygotowane kazusy. W dniu 19 listopada będą to kazusy przygotowane przez samych uczestników – na dowolny temat, natomiast 20 listopada, aplikanci wygłoszą przemówienia opracowane na podstawie kazusu wybranego przez organizatorów konkursu.
Dla takiej formuły konkursu najbardziej odpowiednim miejscem jest sala sądowa, stąd zostanie on przeprowadzony w największej sali Sądu Okręgowego w Poznaniu. Konkurs z udziałem widzów rozpocznie się w dniach 19 i 20 listopada o godz. 9.00. Do udziału w konkursie, w charakterze widzów, zaproszeni są wszyscy chętni, w szczególności aplikanci i studenci prawa.

Sprawdź także

Giną ostatnie słonie

Jestem zrozpaczony. Kanadyjski koncern naftowy ReconAfrica pustoszy mój dom – sanktuarium afrykańskiej przyrody w delcie …