Strona główna / Listy / Konkurs na esej IWS

Konkurs na esej IWS

Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości ogłosił konkurs na najlepszą pracę w zakresie komunikacji strategicznej. Celem konkursu jest upowszechnianie wiedzy z zakresu prawa i zwiększenie świadomości prawnej. Termin nadsyłania prac mija 31 sierpnia 2020 r.

Przedmiotem konkursu jest przygotowanie pięciu esejów na wskazane przez Instytut tematy. W konkursie zostanie przyznana jedna nagroda główna, a liczba wyróżnionych prac zależy od decyzji Kapituły Konkursu. Do udziału w nim zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które posiadają status studenta lub są absolwentami studiów wyższych.

Wysokość nagród w Konkursie:

Nagroda główna: jednorazowe miesięczne stypendium stażowe o wartości 10 000 złotych brutto w Centrum Analiz Strategicznych IWS;
Wyróżnienia: miesięczne stypendia stażowe o wartości 5 000 złotych brutto w Centrum Analiz Strategicznych IWS.

Tematy esejów:

  • Czy w Polsce dyskryminuje się osoby ze względu na wyznawaną religię i światopogląd – analiza na kanwie sprawy zwolnienia pracownika krakowskiej IKEA.
  • Autorytet wymiaru sprawiedliwości w kontekście kryzysu wokół Sądu Najwyższego. Między niezależnością a politycznym zaangażowaniem sędziów
  • Czy mediacje stanowią szansę dla wymiaru sprawiedliwości? Ocena propozycji i działań ustawodawcy.
  • Koniec z ochroną sprawców przemocy domowej? Rozwiązania „ustawy antyprzemocowej” w praktyce.
  • Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej a sądy konstytucyjne w UE. Współpraca czy potencjalny konflikt?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom osób zainteresowanych wzięciem udziału w Konkursie na najlepszą pracę w zakresie komunikacji strategicznej, Dyrektor Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości przedłuża do dnia 31 sierpnia 2020 roku termin nadesłania prac wraz z wymaganymi dokumentami zgłoszeniowymi.

W związku z przedłużeniem terminu nadsyłania prac, harmonogram Konkursu przedstawia się następująco:

  1. Nadsyłanie prac na Konkurs wraz z wymaganymi dokumentami zgłoszeniowymi: w terminie do dnia 31 sierpnia 2020 r.;
  2. Ogłoszenie wyników Konkursu: w terminie do dnia 30 września 2020 r.;
  3. Uroczystość wręczenia nagród: w terminie do dnia 30 października 2020 r. Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby, które posiadają status studenta lub są absolwentami studiów wyższych.

Odpowiadając na zgłaszane przez część uczestników konkursu wątpliwości, co do limitu objętości poszczególnych esejów w Konkursie na najlepszą pracę w zakresie komunikacji strategicznej, uprzejmie prosimy wszystkich uczestników – ze względu na funkcjonalność formularza zgłoszeniowego – o przesyłanie poprzez formularz pracy konkursowej składającej się z 5 esejów składających się maksymalnie z 4000 znaków każdy.

(Na stronie adwikatura.pl link do strony konkursu)

Sprawdź także

Kup puzzle „Adwokatka”

Fundacja Adwokatury w ramach swojej działalności na rzecz promocji zawodu adwokata, prezentuje nową inicjatywę. Puzzle …