Najnowsze informacje
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Konkurs na pracę o prawach człowieka

Konkurs na pracę o prawach człowieka

Helsińska Fundacja Praw Człowieka ogłosiła konkurs na najlepszą pracę magisterską.

Poprzez organizację konkursu Fundacja chce:
– zachęcić studentów do większego zainteresowania prawami człowieka, w szczególności w ujęciu interdyscyplinarnym, a absolwentów studiów magisterskich do kontynuowania ścieżki naukowej w tej dziedzinie;
– zaprosić do udziału w wymianie poglądów na temat praw człowieka – popularyzować ideę praw człowieka i wiedzę o prawach człowieka;
– wyróżnić najlepsze prace naukowe absolwentów polskich uczelni, a przez to i najlepszych absolwentów.
Do udziału w konkursie Fundacja zaprasza wszystkich studentów studiów stacjonarnych i niestacjonarnych, uczelni państwowych i prywatnych, w szczególności takich kierunków jak prawo, administracja, nauki polityczne, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo, socjologia, resocjalizacja, pedagogika, europeistyka, filozofia i inne.
Do konkursu zgłaszać można prace magisterskie napisane w roku akademickim 2009/2010. Termin składania prac: 31 października 2010.
Pierwsza nagroda: miesięczne stypendium naukowe na zagranicznej uczelni i publikacja pracy magisterskiej Druga i trzecia nagroda: atrakcyjne płatne miesięczne praktyki i publikacja pracy w formie e-booka.
Prace oceni Komisja konkursowa pod przewodnictwem prof. Ewy Łętowskiej. Zgłoszone prace zostaną sprawdzone na zasadach pro bono z wykorzystaniem Internetowego Systemu Antyplagiatowego Plagiat.pl.
Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w lutym 2011 r.(Szczegóły i regulamin konkursu na stronach internetowych Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka)

Sprawdź także

Zapomniana wojna w Sudanie

Sudan to w tym momencie piekło na Ziemi. Zbrodnicza armia dopuszcza się gwałtów i masakr …