Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Kościelny szczyt antypedofilski

Kościelny szczyt antypedofilski

Papież Franciszek: przewodniczący konferencji episkopatów z całego świata mają stawić się w Watykanie pod koniec lutego. Papież Franciszek zwołał na ten termin

szczyt ws. pedofilii w Kościele. Papież Franciszek zwołuje szczyt ws. pedofilii w Kościele Franciszek : papież chce omówić z liderami Kościoła zapobieganie wykorzystywaniu seksualnemu przez duchownych i metody ochrony dzieci. Jak donosi agencja AP to dowód, że zdaje sobie sprawę, z globalnej skali problemu.
Doradcy Franciszka ogłosili tę decyzję w środę, dzień przed spotkaniem papieża z przywódcami amerykańskiego Kościoła. W ostatnich tygodniach pojawiły się nowe oskarżenia o trwające od dziesięcioleci nadużycia seksualne i ich tuszowanie. Spotkanie, które odbędzie się w Watykanie w dniach 21-24 lutego, jest bezprecedensowe. Ma być sygnałem, że nadużycia seksualne duchownych to nie tylko problem świata anglosaskiego, a bezczynność w tej kwestii grozi podważeniem dziedzictwa Kościoła.
Skandale seksualne są nie lada kłopotem dla Watykanu. Na początku tego roku Franciszek był krytykowany za wielokrotne dyskredytowanie ofiar czołowego chilijskiego duchownego. W końcu przyznał się do „poważnych błędów w osądzie”. Podjął też kroki, by ukarać winnych biskupów i wprowadzić zmiany w chilijskim episkopacie.

Sprawdź także

Polska nierządem stoi

Raport rządów prawa. Bodnar: W przypadku Polski od wielu lat trend jest negatywny, pokazujący stopniowe …