Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Kotylion na rocznicę

Kotylion na rocznicę

Prezydent RP Bronisław Komorowski w związku z rocznicą odzyskania niepodległości przez Naród Polski, wystąpił z inicjatywą skierowaną do najmłodszych obywateli naszego państwa. W liście przesłanym dziś do nauczycieli Bronisław Komorowski wyraził pragnienie, by również dzieci aktywnie włączyły się w obchody Święta Niepodległości.

?Chciałbym, aby tak jak w 1918 roku towarzyszyła Polakom nie tylko podniosła atmosfera, lecz przede wszystkim radość i duma z sukcesu będącego ukoronowaniem 123 lat wysiłków i starań kilku kolejnych pokoleń? ? napisał Prezydent RP Bronisław Komorowski. Prezydent zaproponował, aby młodzi Polacy w ramach zajęć szkolnych i przedszkolnych wykonali biało-czerwone kotyliony. Wpięte 11 listopada w klapy płaszczy i kurtek ? zarówno dzieci jak i ich rodziców ? kotyliony będą doskonałym znakiem radości z wielkiego sukcesu Polaków. Prezydent wierzy, że takie odbiegające od utartych schematów lekcje patriotyzmu, staną się pierwszym krokiem do zbudowania nowej tradycji, pełnego radości i dumy obchodzenia narodowych świąt i rocznic.
Instrukcję wykonania kotylionów opublikowano na stronie prezydent.pl . Warto ją zapamiętać i podobne kotyliony zrobić w Wielkopolsce z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 27 grudnia.

Sprawdź także

Jaki egzamin notarialny

Gdzie powinno się zdawać egzamin notarialny. Resort sprawiedliwości zgadza się z Rzecznikiem Praw Obywatelskich Powinno …