Strona główna / Listy / Kpiny z prawa w Kozichgłowach

Kpiny z prawa w Kozichgłowach

Z uwagą przeczytałam informację w ?poprawnym? o tym, jak kpią z przepisów prawa kierowcy w Kozichgłowach. Może ?poprawny? zajmie się tematyką smrodu emitowanego przez Centralną Oczyszczalnię Ścieków. Aquanet zarządzający tą oczyszczalnią dostał od Unii Europejskiej miliony złotych na modernizację infrastruktury i doprowadzenie jej do europejskich standardów. Pieniądze wzięli i co?
W ubiegłym miesiącu wielokrotnie musiałam wstawać w nocy, aby zamknąć okna ponieważ smród był nie do wytrzymania. Nie interesują mnie awarie w COŚ. Jeżeli wzięli miliony, to niechaj dotrzymają obietnicy. W cywilizowanych krajach oczyszczalnie ścieków nie cuchną tak, jak w Kozichgłowach. Informuję, że jeżeli ?poprawny? nie zajmie się tą tematyką zlożę do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez władze Aquanetu, które wyłudziły pieniądze, bo nadal śmierdzi w Kozichgłowach.
Dziwię się, że wójt gminy Czerwonak, który tak zaangażował się w walkę przeciwko nowoczesnej spalarni śmieci, która ma powstać w pobliskim Karolinie, a nie będzie ani smrodzić, ani emitować żadnych toksycznych wyziewów – bo gwarantuje to nowoczesna technologia – nie robi nic, aby zmusić dyrekcję COŚ do przestrzegania europejskich norm.
Przy okazji, jako magister filologii polskiej dziękuję, że ?poprawny? i Radio Merkuryedia używają poprawnej odmiany nazwy miejscowości Koziegłowy. Są to jedyne, jak widać, media znające reguły języka polskiego.
Katarzyna Skrzypczak

Sprawdź także

Kup puzzle „Adwokatka”

Fundacja Adwokatury w ramach swojej działalności na rzecz promocji zawodu adwokata, prezentuje nową inicjatywę. Puzzle …