Najnowsze informacje
Strona główna / Szczypta soli / Kretyńskie zabawy

Kretyńskie zabawy

To już nie kwestia głupawej mody, ale realnych gwarancji bezpieczeństwa. Chodzi o anonimowe informacje o podłożeniu bomby w gmachach użyteczności publicznej. Przez ostanie kilka miesięcy Poznań wielokrotnie epatował się informacjami o ?podłożeniu? ładunków wybuchowych w wielkich centrach handlowych, co kilkanaście tygodni paraliżowany jest Dworzec Glówny PKP w Poznaniu. Bo tamtejsi dyżurni dostają informację o bombie.

Policja nie może żadnego takiego sygnału lekceważyć. Księgowi obliczą straty, umieszczą je w stosownych księgach i będą czekać, czy policja zdoła odnaleźć autorów głupawych dowcipów, czy też nie. Na nieszczęście na tym polu policja oszałamiających sukcesów nie notuje, a jeżeli nawet znajdą sprawcę takiej podłości, to sędziowie podchodzą do oskarżonych wyjątkowo łagodnie. Nie mam recepty co robić.
Głupawe, czy mówiąc wprost- kretyńskie żarty były, są i będą. I centra handlowe, i dworzec i sądy są miejscami, gdzie może wejść każdy. Potencjalny klient czy petent z całą pewnością nie stanowi zagrożenia, ale na zimne trzeba dmuchać. Wszędzie widać patrole ochroniarzy lub policji, wszędzie montuje się kamery. A mimo to, gdy zadzwoni telefon o bombie, policja ogłasza alarm. Nikt nie będzie ryzykować. Bo co by było, gdyby jednak bomba wybuchła? Trudne pytania. na które nie mam właściwie odpowiedzi. Chyba, żeby pójść na całość i przy każdym wejściu zainstalować specjalne czujniki, być może wtedy autorzy głupawych dowcipów zrezygnowaliby. Być może gdyby media nie donosiły o każdym takim telefonie byłoby inaczej. Tutaj jednak nigdy nie było i nie będzie dziennikarskiej solidarności. Wystarczy, że jedna rzgłośnia pioinformuje o zdarzeniu, wszyscy robią to samo. Obowiązek informacji jest najważniejszy. Może się wspólnie zastanowić, czy zawsze? Inaczej doprowadzimy do sytuacji jak w tej chwili na terenie portów lotniczych, gdzie każdy jest kontrolowany.
Czy jednak naprawdę zagrożenie terrorystyczne i stosowne działania policji muszą być znakiem naszych czasów?

Sprawdź także

Antysemici z PiS

Europoseł Grzegorz Braun, były premier Mateusz Morawiecki i byli ministrowie z jego rządu Piotr Glińśki …