Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temida w Polsce, Europie i na Świecie / Księża pedofile są wszędzie

Księża pedofile są wszędzie

„Tsunami”- tak watykańska Kongregacja Nauki Wiary, zajmująca się przypadkami pedofilii wśród duchowieństwa, określiła masowy w tym roku napływ doniesień o takich nadużyciach. Zanotowano ich dotąd tysiąc. Wśród krajów, z których napływają, wymieniono Polskę.
Włoska agencja Ansa, która pisze o tej sprawie, zwraca uwagę na to, że w kończącym się roku do Watykanu docierają zgłoszenia ze wszystkich części świata. Przytacza wypowiedź szefa biura w sekcji dyscyplinarnej Kongregacji Nauki Wiary księdza Johna Josepha Kennedy’ego, który tegoroczną liczbę zgłoszeń uznał za „rekordową”. Jak wyjaśnił, sygnały o przestępstwach pedofilii napłynęły do Stolicy Apostolskiej z krajów, z których nigdy wcześniej nie docierały.

Według przekazanych informacji zawiadomienia otrzymano z Argentyny, Chile, Meksyku, Polski, USA i Włoch.

Personel kongregacji jest „przytłoczony” nawałem zgłoszeń i, jak ujawnił szef biura, konieczna jest praca przez siedem dni w tygodniu.

„Przypuszczam, że gdybym nie był księdzem i miałbym maltretowane dziecko, prawdopodobnie przestałbym chodzić na mszę” – wyznał ks. Kennedy, cytowany przez włoskie media.

Przypomniał, że Watykan walczy z nadużyciami i potrzebuje jedynie czasu, by przeanalizować wszystkie przypadki.

„Zbadamy je z punktu widzenia sądowego i zagwarantujemy sprawiedliwy wynik” – zapewnił przedstawiciel kongregacji

Sprawdź także

Policja może nadal bić

Żeby biło się lepiej. Nie będziesz miał prawa do adwokata zaraz po zatrzymaniu przez policję”Przepisy …