Najnowsze informacje
Strona główna / Moja kancelaria / Kto przeprosi Suwerena?

Kto przeprosi Suwerena?

Czy Andrzej Duda wciąż nie może otrząsnąć się po podpisaniu znowelizowanej ustawy o SN? Może na to wskazywać jego zachowanie na Twitterze, a konkretnie reakcja na ten wpis: – „Prezydent oskarża, Prezydent atakuje, Prezydent zarzuca, Prezydent poucza. Choć robi dokładnie to, co zarzuca innym i o co innych oskarża, a więc łamie Konstytucję. A za moment przy choince, w orędziu wigilijnym, będzie nawoływał do wzajemnego szacunku” – napisał na Twitterze prof. Marcin Matczak, konstytucjonalista z UW.

To jego komentarz do kuriozalnych wypowiedzi Dudy o sędziach SN, którym prezydent zarzucił łamanie prawa i nieprzestrzeganie Konstytucji. Pisaliśmy o tym w artykule „Rzecznik Sądu Najwyższego odpowiada na ataki Andrzeja Dudy”. Prezydent zamiast odnieść się do meritum, w odpowiedzi Matczakowi wysłał link do materiału, w którym opisano, jak konstytucjonalista wdał się w spór z prawicowym blogerem. Duda przy linku umieścił: – „No comment”.

– „Szanowny Panie Prezydencie, ja w związku z moim zachowaniem napisałem do osoby, która mogła być nim dotknięta, list wyrażający ubolewanie. Czy Pan, w związku ze swoim zachowaniem, napisze list wyrażający ubolewanie, kierowany do Suwerena?” – zapytał w kolejnym wpisie prof. Matczak. Odpowiedzi Dudy już nie było. Za to internauci pisali do prezydenta. – „Czy ten komentarz to wszystko, na co pana lub pana pracowników stać ? To niewiele. Jeden z moich ulubionych cytatów „Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości” – M. Twain”; – „Nerwy puszczają? Pana niekonstytucyjne ustawy i złożone podpisy pod niekonstytucyjnymi ustawami będą latami analizowane na wydziałach prawa. Ułaskawienia niewinnych i nocne ślubowania dublerów także”;
– „Panie prezydencie, o ile pamiętam były przeprosiny za ten wpis. A w ogóle, co ma wspólnego Pana wpis do zarzutów kilkukrotnego złamania przez Pana Konstytucji RP, wyrażonych przez organizacje prawnicze i wydziały prawa wielu uczelni w tym promotora Pana pracy doktorskiej?”. Przypomnieli Dudzie, że jego promotor prof. Jan Zimmermann już w grudniu 2015 r. stwierdził, że prezydent wtedy trzykrotnie złamał Konstytucję.

Sprawdź także

Nikczemność PiS

Mieliście szansę oddać prawdziwy hołd bohaterce powstania warszawskiego. A tego nie zrobiliście Anna Jakubowska nie …