Finansowanie pomostowe
Strona główna / Relacje z sądów - aktualności / Kurator obciążył damskiego boksera

Kurator obciążył damskiego boksera

Prokuratura Rejonowa w Trzciance skierowała w maju tego roku akt oskarżenia przeciwko Bogusławowi H. oskarżając go o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad żoną i dziećmi. W toku postępowania prowadzonego przeciwko Bogusławowi H. osoby pokrzywdzone, będące najbliższymi członkami rodziny, w obawie przed nieobliczalnym zachowaniemoskarżonego, skorzystały z prawa do odmowy składania zeznań przeciwko wyżej wymienionemu. Sam oskarżony nie przyznawał się do znęcania się nad rodziną. Jednakże drobiazgowa i wnikliwa analiza wszelkiej dostępnej dokumentacji rodziny, treść przesłuchań szeregu świadków – osób postronnych, a przede wszystkim zeznania kuratora sądowego, stanowiły materiał dowodowy, na którym oparto oskarżenie.
Sąd podzielił stanowisko prokuratora i wyrokiem z dnia 8 lipca 2015r. uznał Bogusława H. za winnego tego, że w okresie od października 2014r. do marca 2015r. działając w warunkach recydywy znęcał się fizycznie i psychicznie nad żoną, córkami i synem – wszczynając awantury domowe, używając słów wulgarnych, szarpiąc i popychając, zmuszając do spania na podłodze, wganiając z domu, grożąc przy użyciu noża pozbawieniem życia. Sąd wymierzył Bogusławowi H. karę 2 lat i 4 miesięcy pozbawienia wolności. W dniu wydania wyroku sąd uchylił skazanemu tymczasowe aresztowanie i zastosował dozór policji, nakaz opuszczenia mieszkania zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi i zakaz kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonych.
Niestety już w noc po wyroku Bogusław H. próbował wejść do mieszkania pokrzywdzonych, wszczął awanturę, groził im pozbawieniem życia i uciekł przed interwencją Policji. Prokurator powiadomił o zdarzeniu sąd i gdy następnego dnia zatrzymano Bogusława H., został on ponownie aresztowany.

Sprawdź także

Sędziowie pozwali S. Piotrowicza

Pierwsza prezes Sądu Najwyższego Małgorzata Gersdorf i sędzia Krzysztof Rączka złożyli pozew przeciwko posłowi Prawa …