Finansowanie pomostowe
Strona główna / Szczypta soli / TVPPiS wygrał z onkologią

TVPPiS wygrał z onkologią

Były premier odniósł się na Twitterze do przegłosowania przez PiS ustawy o „rekompensacie” dla TVP. „To bardzo subtelna różnica: opozycja chce przeznaczyć dwa miliardy na onkologię, a PiS na nowotwór” – napisał.

Tusk odniósł się w ten sposób do propozycji posłów KO, którzy zasugerowali, żeby pieniądze z „rekompensaty” przeznaczyć na wsparcie Narodowej Strategii Onkologicznej. Propozycję jako pierwszy rzucił marszałek prof. Tomasz Grodzki.
Tusk odniósł się w ten sposób do propozycji posłów KO, którzy zasugerowali, żeby pieniądze z „rekompensaty” przeznaczyć na wsparcie Narodowej Strategii Onkologicznej. Propozycję jako pierwszy rzucił marszałek prof. Tomasz Grodzki
„(…) Senat nie zgodził się na 2 mld zł dla TVP. Zgłosimy poprawkę do budżetu, aby te środki szybko przekazać na onkologię. Rozumiem, że Sejm jej nie odrzuci, gdyż trudno być przeciw zwiększeniu finansowania onkologii!” – zaproponował marszałek.
Pomysł został wsparty przez większość polityków opozycji i Jurka Owsiaka z WOŚP.

Nawet skrajnie prawicowa Konfederacja poparła pomysł prof. Grodzkiego. „Ja rzadko kiedy zgadzam się z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej, ale tutaj mi się propozycja marszałka Grodzkiego podoba. Nic nie daje takiego raka jak telewizja reżimowa” – powiedział w Polsat News poseł Jakub Kulesza.

Najwidoczniej nawet nacjonaliści okazują się czasem bardziej racjonalni niż funkcjonariusze „dobrej zmiany”. To jednak nie wszystko. Debata i moment głosowania nad ustawą o „rekompensacie” przejdzie z pewnością do historii polskiego parlamentaryzmu. A wszystko za sprawą posłanki Joanny Lichockiej (PiS).
Przedstawicielka Zjednoczonej Prawicy „świętowała” sukces PiS i TVPiS pokazując gest środkowego palca. Czy był on skierowany do osób chorych na raka?

Sprawdź także

Narodowy Nie( Ład)

I wreszcie wiemy, co ma mieścić się w dawno zapowiadanym z hukiem „Nowym Ładzie”, który …