Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / Legal Hackathon

Legal Hackathon

Polska edycja Legal Hackathon – 18-20 czerwca 2021IV edycja corocznego maratonu prawniczego programowania startuje w tym tygodniu, wydarzenie odbędzie się w całości w formule on-line. Legal Hackathon co roku gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności w podejściu do prawa. Finaliści dotychczasowych edycji zdobyli uznanie na świecie i pozyskiwali inwestorów. Patronat nad wydarzeniem objęła Krajowa Rada Radców Prawnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Gośćmi specjalnymi Hackathonu 2021 będą: Mary Shen O’Carroll, Chief Community Officer w firmie Ironclad, oraz Michał Jaworski, Dyrektor ds. strategii technologicznej Microsoft, członek Zarządu Microsoft sp. z o. o. i wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informacji i Telekomunikacji.

Celem spotkania jest zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań zarówno dla prawników, jak i dla osób korzystających z usług prawnych.

Do udziału w Hackathonie zapraszamy m.in. prawników, programistów, grafików, menedżerów projektu i analityków biznesowych. Uczestnicy następnie połączą się w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja kreatywności i buduje nową perspektywę. Co ważne, uczestnicy otrzymają wsparcie cenionych w branży mentorów.

W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online – na specjalnie przygotowanej na tę okazję platformie internetowej z wieloma możliwościami interakcji między uczestnikami.

W Radzie programowej Legal Hackathon 2021 zasiadają osobistości ze świata prawa. Obok Prezesa KRRP Włodzimierza Chróścika, w Radzie programowej znajdują się: Lech Borzemski – Prezes Krajowej Rady Notarialnej, Rafał Łyszczek – Prezes Krajowej Rady Komorniczej, Przemysław Rosati – Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Włodzimierz Albin – Prezes Wolters Kluwer Polska.

Organizatorem Hackathonu jest firma Wolters Kluwer Polska, która angażuje się również w inne inicjatywy wspierające rozwój LegalTech w Polsce, m.in. razem z centrum biznesowym The Heart organizowała LegalTech Day, na którym zwycięzcy poprzednich edycji Hackathonu – DoxyChain, Slotheye i InteliLex – prezentowali swoje rozwiązania, które również wprowadzają na rynek międzynarodowy.

– Choć trwa pandemia COVID-19, warto spotkać się online i wypracować kolejne pomysły z obszaru LegalTech. Nie mam bowiem wątpliwości, że globalny koronakryzys wprowadził na wyższy poziom wdrażanie innowacji oraz nowych sposobów pracy w branży prawniczej. Nie mówiąc już o lawinie zmian legislacyjnych, które wprowadzono w odpowiedzi na pandemię – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.

Patronat nad wydarzeniem objęły Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna.

Sprawdź także

Bodnar dziekanem WSPS

Były już Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar nie musi obawiać się o nową pracę. W …