Polska edycja Legal Hackathon – 18-20 czerwca 2021IV edycja corocznego maratonu prawniczego programowania startuje w tym tygodniu, wydarzenie odbędzie się w całości w formule on-line. Legal Hackathon co roku gromadzi pasjonatów nowych technologii i innowacyjności w podejściu do prawa. Finaliści dotychczasowych edycji zdobyli uznanie na świecie i pozyskiwali inwestorów. Patronat nad wydarzeniem objęła Krajowa Rada Radców Prawnych. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Gośćmi specjalnymi Hackathonu 2021 będą: Mary Shen O’Carroll, Chief Community Officer w firmie Ironclad, oraz Michał Jaworski, Dyrektor ds. strategii technologicznej Microsoft, członek Zarządu Microsoft sp. z o. o. i wiceprzewodniczący Rady Polskiej Izby Informacji i Telekomunikacji.
Celem spotkania jest zaprojektowanie nowoczesnych rozwiązań zarówno dla prawników, jak i dla osób korzystających z usług prawnych.
Do udziału w Hackathonie zapraszamy m.in. prawników, programistów, grafików, menedżerów projektu i analityków biznesowych. Uczestnicy następnie połączą się w interdyscyplinarne zespoły, co sprzyja kreatywności i buduje nową perspektywę. Co ważne, uczestnicy otrzymają wsparcie cenionych w branży mentorów.
W tym roku wydarzenie odbędzie się całkowicie online – na specjalnie przygotowanej na tę okazję platformie internetowej z wieloma możliwościami interakcji między uczestnikami.
W Radzie programowej Legal Hackathon 2021 zasiadają osobistości ze świata prawa. Obok Prezesa KRRP Włodzimierza Chróścika, w Radzie programowej znajdują się: Lech Borzemski – Prezes Krajowej Rady Notarialnej, Rafał Łyszczek – Prezes Krajowej Rady Komorniczej, Przemysław Rosati – Prezes Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Włodzimierz Albin – Prezes Wolters Kluwer Polska.
Organizatorem Hackathonu jest firma Wolters Kluwer Polska, która angażuje się również w inne inicjatywy wspierające rozwój LegalTech w Polsce, m.in. razem z centrum biznesowym The Heart organizowała LegalTech Day, na którym zwycięzcy poprzednich edycji Hackathonu – DoxyChain, Slotheye i InteliLex – prezentowali swoje rozwiązania, które również wprowadzają na rynek międzynarodowy.
– Choć trwa pandemia COVID-19, warto spotkać się online i wypracować kolejne pomysły z obszaru LegalTech. Nie mam bowiem wątpliwości, że globalny koronakryzys wprowadził na wyższy poziom wdrażanie innowacji oraz nowych sposobów pracy w branży prawniczej. Nie mówiąc już o lawinie zmian legislacyjnych, które wprowadzono w odpowiedzi na pandemię – komentuje Włodzimierz Albin, prezes Wolters Kluwer Polska.
Patronat nad wydarzeniem objęły Krajowa Rada Radców Prawnych, Krajowa Rada Komornicza, Krajowa Rada Notarialna.