Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Legalny podsłuch

Legalny podsłuch

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu, która na polecenie Prokuratury Apelacyjnej ze stolicy Wielkopolski, miała wyjaśnić sprawę, nie będzie prowadzić śledztwa w sprawie podsłuchiwania przez funkcjonariuszy ABW i warszawskiej prokuratury dziennikarza Wojciecha S. podejrzanego o korupcję. Zgodę na podsłuch wydał sąd.

Specsłużby podsłuchiwały i nagrywały rozmowy, które Wojciech S. prowadził między innymi ze swoim obrońcą Romanem Giertychem i dziennikarzami Cezarym Gmyzą z Rzeczpospolitej oraz Bogdanem Rymanowskim z TVN.
Prokurator Roman Szymanowski, zastępca szefa Prokuratury Okręgowej w Poznaniu oświadczył, że skoro zgodę na podsłuchiwanie wydal sad, trudno w takim czynie dopatrzyć się znamion przestępstwa. Przedmiotem oceny prokuratury, była wyłącznie ocena legalności działań funkcjonariuszy publicznych.
Decyzję o podsłuchu wydal prokurator, a zaaprobował ją sąd. A więc funkcjonariusze ABW działali w ramach prawa. Doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa złożyli Roman Giertych, który zarzucał ABW złamanie tajemnicy adwokackiej oraz Cezary Gmyza. Mogą oni odwołać się od decyzji prokuratury.

Sprawdź także

Lex Super Omnia

Apel Walnego Zebrania Członków Stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia do przedstawicieli władzy ustawodawczej Stowarzyszenie Prokuratorów …