Finansowanie pomostowe
Strona główna / Temat Tygodnia / Luksemburg tak jak Bruksela

Luksemburg tak jak Bruksela

Rzecznik Komisji Europejskiej Margaritis Schinas powiedział, że w piątkowej decyzji o wprowadzeniu środków tymczasowych dotyczących ustawy o SN Trybunał Sprawiedliwości UE podzielił pogląd KE, że nowe polskie przepisy są niezgodne z prawem unijnym.

„Przyjęliśmy do wiadomość decyzję TSUE o nałożeniu środków tymczasowych, by zatrzymać wdrażanie nowego polskiego prawa dotyczącego Sądu Najwyższego. KE jest gotowa do kontynuowania dialogu dotyczącego praworządności, co pozostaje preferowanym przez Komisje sposobem rozwiązania kwestii systemowego zagrożenia dla praworządności w Polsce” – powiedział rzecznik.

    Jak dodał, decyzja TSUE jest odpowiedzią na wniosek KE w tej sprawie. „TSUE wsparł pogląd KE, że nowe polskie prawo jest niezgodne z unijnym prawem, bo podważa zasady niezależności sądowniczej” – zaznaczył.

Czytaj więcej na https://fakty.interia.pl/raporty/raport-unia-europejska/polska-w-ue/news-decyzja-trybunalu-ws-polski-zgodna-z-opinia-ke,nId,2647751#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

Sprawdź także

Sądowe chamstwo

Rozprawy zaczynają się punktualniej, ale sędziowie coraz częściej agresywni. W 4 proc. spraw sędziowie odnoszą …