Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Maraton dla praw człowieka

Maraton dla praw człowieka

W maratonie udział wezmą zawodnicy z Amnesty International propagując prawa człowieka.

POZNAŃ MARATON to odbywający się od 10 lat w stolicy Wielkopolski bieg uliczny na dystansie 42,195 km. Biegnąc w maratonie Amnesty International chce zachęcić ludzi do działania i wspierania praw człowieka. Przez trzy dni poprzedzające maraton Amnesty będzie również obecna na maratońskich targach w hali Arena z amnestyjnym stoiskiem i petycjami.
Przygotowana też zostanie kolorowa grupa dopingująca biegaczy. Do Drużyny Praw Człowieka zgłaszają się kolejni biegacze i biegaczki. Jeśli biegniesz w Poznaniu, również jesteś zaproszony. Jeśli nie biegniesz, przyłącz się do grupy dopingującej. Poznański maraton to lider wśród polskich maratonów, laureat wielu nagród, certyfikatów oraz zwycięzca ogólnopolskiego konkursu ?Gminess 2008? w kategorii masowa impreza sportowa.
Od 10 lat NAJWIĘKSZY POLSKI MARATON, w światowym rankingu plasuje się na wysokim 70 miejscu (za nim m.in. Praga, Budapeszt, Helsinki, Ateny). Od lat angażuje się w akcje społeczne (współpracował m.in. z Wielkopolskim Centrum Onkologii, Fundacją Dar Szpiku czy Towarzystwem Ochrony Przyrody Salamandra), to również organizator oraz partner kampanii ogólnopolskich. W poznańskim maratonie udział biorą zawodnicy z całego świata. Startowali m.in. biegacze z Japonii, Kenii, Nowej Zelandii, USA. W sumie w dziesięciu jego edycjach udział wzięło 20080 zawodników z 46 państw. Impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, odgrywa znaczącą rolę w kalendarzu osób aktywnych biegowo, gromadzi tysiące biegaczy, kibiców na trasie oraz widzów przed telewizorami.
Więcej informacji na www.marathon.poznan.pl. Dodatkowych informacje udziela Maciej Roszak z poznańskiej grupy lokalnej Amnesty International: email: roszak77@gmail.com tel.: 603 247 245.

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …