Finansowanie pomostowe
Strona główna / Listy / „Mediacja w medycynie”

„Mediacja w medycynie”

Centrum Mediacji przy Naczelnej Radzie Adwokackiej ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa do uczestnictwa w pierwszej wspólnej konferencji Naczelnej Rady Adwokackiej oraz Naczelnej Izby Lekarskiej poświęconej tematyce „Mediacji w medycynie”, która odbędzie się w dniach 24-25 stycznia 2020 roku w Krakowie.

Pierwszego dnia odbędą się wykłady praktyków dotyczące istoty mediacji oraz regulacji prawnych w zakresie postępowania mediacyjnego. Obrady zakończone zostaną wspólną uroczystą kolacją, na którą chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich uczestników konferencji.

Drugiego dnia zapraszamy Państwa na panele związane z postępowaniami mediacyjnymi w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej. Przedstawione zostaną rozwiązania prawne oraz dane liczbowe w powyższym zakresie, a dyskusji poddane zostaną w szczególności następujące zagadnienia:

• sposób prowadzenia mediacji przez mediatora w postępowaniu w przedmiocie odpowiedzialności zawodowej;

• konsekwencje zawarcia ugody przed mediatorem na etapie postępowania przed rzecznikiem odpowiedzialności zawodowej;

• konsekwencje zawarcia ugody przed mediatorem na etapie postępowania przed sądem lekarskim;

• Postulaty de lege feredna – co można zrobić, żeby mediacji w sprawach z zakresu odpowiedzialności zawodowej było więcej?

Podczas styczniowego spotkania w Krakowie, w Hotelu Holiday Inn będziemy mieli po raz pierwszy okazję do wspólnej wymiany zdań oraz doświadczeń z członkami samorządu zawodowego lekarzy, dlatego serdecznie Państwa zapraszamy do udziału w tym, tak ważnym zarówno dla środowiska adwokackiego, jak i lekarskiego wydarzeniu.

Sprawdź także

Tęczowej Maryi cd.

List katolików z Holandii w obronie tęczowej Maryi 04 listopada 2021 Niezrozumiałe i szokujące – …