Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Michał Laskowski rzecznikiem SN

Michał Laskowski rzecznikiem SN

Na stanowisko Rzecznika Prasowego Sądu Najwyższego został powołany Michał Laskowski, Sędzia Sądu Najwyższego orzekający w Izbie Karnej. Zastąpił na tym stanowisku sędziego Dariusza Świeckiego, który pełnił tę funkcję od stycznia 2015 r. Nowo powołany rzecznik Sądu Najwyższego ukończył studia prawnicze w roku 1985 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewiczaw Poznaniu. Następnie odbył aplikację i po złożeniu w 1987 r. egzaminu sędziowskiego rozpoczął pracę jako asesor sądowy w okręgu Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu.
Po powołaniu w 1990 r. na stanowisko sędziego przez Prezydenta RP orzekał w sprawach karnych najpierw w Sądzie Rejonowym w Lesznie, a następnie w Sądzie Rejonowym w Poznaniu. W 1994 roku powołany na stanowisko sędziego Sądu Wojewódzkiego w Poznaniu, w którym to sądzie w 1997 r. objął stanowisko wiceprezesa. W marcu 2001 r. Prezydent RP powołał Michała Laskowskiego na stanowisko sędziego Sądu Apelacyjnego w Poznaniu. Jednocześnie delegowano go do pełnienia obowiązków sędziego Sądu Okręgowego w Poznaniu z powierzeniem funkcji prezesa tego Sądu, którą pełnił do 2007 r. Wykonywanie tych obowiązków łączył z orzekaniem również w Sądzie Apelacyjnym.
Postanowieniem Prezydenta RP z dnia 18 grudnia 2009 r. Michał Laskowski został powołany do pełnienia urzędu sędziego Sądu Najwyższego w Izbie Karnej. W latach 2010-2016 był członkiem Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Karnego działającej przy Ministrze Sprawiedliwości.

Sprawdź także

Guma do żucia w mrowisku

Bajeczni Adwokaci ruszają do szkół 1 czerwca Z drugą edycją akcji „Bajeczni Adwokaci” ruszamy 1 …