Finansowanie pomostowe
Strona główna / Aktualności / Mobbing Marszałka Sejmu

Mobbing Marszałka Sejmu

Poseł Sławomir Nitras pozywa marszałka Sejmu o uporczywe nękanie i zastraszanie oraz stosowania przemocy psychicznej

Zapowiada się bardzo ciekawy i precedensowy proces. Pierwsza rozprawa w sprawie wytoczonej marszałkowi Sejmu przez posła Sławomira Nitrasa odbędzie się w najbliższy poniedziałek.

Pozew złożony przez „najczęściej karanego posła VIII kadencji” dotyczy mobbingu, czyli (jak podaje Wikipedia) prześladowania, uporczywego nękania i zastraszania, stosowania przemocy psychicznej wobec podwładnego lub współpracownika w miejscu pracy.

Poseł Nitras twierdzi, że pracodawca, a więc w tym wypadku marszałek Sejmu, uniemożliwiania mu wykonywanie obowiązków poprzez między innymi wyłączanie mikrofonu i przerywanie wystąpień z mównicy. Na to nakłada się także zakaz wyjazdów zagranicznych. Podobno „Pozew” jest w posiadaniu „przynajmniej kilka pism na których widnieją dopiski marszałka Sejmu, że zgadza się na kształt delegacji poselskiej, ale bez posła Nitrasa.”

Trudno dziwić się, że cierpliwość szczecińskiego posła się wyczerpała, bowiem został właśnie ukarany po raz szósty w trakcie kończącej się kadencji. Tym razem karę na niepokornego posła nałożyła następczyni „słynnego z przelotów” marszałka Kuchcińskiego – Elżbieta Witek.

„Nie wiem, za co zostałem ukarany. Może pani zapytać o to marszałek Witek, bo to ona zdecydowała o tym. Ja po prostu nie wiem. Ja się o karach dowiaduję z pism, które zazwyczaj przychodzą do mnie dwa-trzy tygodnie po wymierzeniu kary. Na razie wiem, że została wymierzona. Szczegółów dowiem się zapewne już w nowej kadencji” – powiedział Nitas dziennikarce „Newsweeka.

Sprawa będzie więc szalenie interesująca i przełomowa. W końcu może dowiemy się, jak w praktyce funkcjonuje tak często powtarzana, szczególnie przez Zbigniewa Ziobrę, maksyma „nie ma świętych krów, wszyscy są równi wobec prawa”

Sprawdź także

Prawica broni smogu

Wyborcza.pl ujawnia, że Prokuratura Ziobry bierze smog w obronę. Będzie chronić skarb państwa przed pozwami …