Strona główna / Aktualności / Mord na oczach policji

Mord na oczach policji

Policja nie zapobiegła zabójstwu starszego małżeństwa, choć funkcjonariusz CBŚP znał wcześniej plany gangstera

KSPPolicja zatrzymała osiem osób w sprawie zabójstwa starszego małżeństwa

O planie zlecenia zabójstwa pary 80-latków przez gangstera z grupy ożarowskiej dowiedział się policjant z CBŚP. Przestępca wcześniej groził małżeństwu seniorów, o czym została powiadomiona prokuratura. Mimo to nikt nie przeszkodził w dokonaniu zbrodni. Starsi państwo zginęli po torturach – wynika z ustaleń tvn24.pl.

Niemal dokładnie przed rokiem zwłoki 84-letniej Jadwigi oraz o rok starszego Ryszarda odkrył w ich mieszkaniu na warszawskim Grochowie patrol policji. 13 lutego 2020 roku funkcjonariusze zostali zaalarmowani przez rodzinę, która nie mogła nawiązać kontaktu ze swoimi bliskimi.

  • Ciała były zarzucone stertą ubrań, w mieszkaniu kipisz. Prawdopodobnie chodziło o stworzenie wrażenia na ekipie dochodzeniowej, że mieszkanie zostało splądrowane przez złodziei – mówi informator tvn24.pl.

Biegły patolog zapisał w raporcie, że bezpośrednią przyczyną śmierci obydwojga był „ucisk na szyję, na twarz oraz na klatkę piersiową”. Ofiary zostały uduszone, ale ślady wskazywały, że sprawcy wcześniej poddali je torturom.
Policjant wiedział wcześniej

  • To sprawa, którą wszyscy chcą wyciszyć. Niestety, wspólny interes łączy tu prokuraturę jak i policję, a ofiarami mało kto się przejmuje – przekazał nam już kilka miesięcy temu informator.

W kilku – niezależnych od siebie źródłach – potwierdziliśmy, na czym polega „tajemnica” tego śledztwa.

Co najmniej dwa tygodnie przed morderstwem oficer warszawskiego zarządu Centralnego Biura Śledczego Policji poznał szczegóły planowanego morderstwa. Z informacji, które były w jego posiadaniu, precyzyjnie wynikało, kto i dlaczego zamierza napaść na starsze małżeństwo.

Źródło przekazało policjantowi, że mózgiem zbrodni ma być znany niebezpieczny i jednocześnie tajemniczy przedstawiciel stołecznego półświatka Andrzej P., ps. Nos.

Informacje, które otrzymał funkcjonariusz elitarnego CBŚP, pochodziły wprost z podziemia przestępczego.
Więcej na tvn24.pl

Sprawdź także

Na granicę powróci prawo

Wiceminister sprawiedliwości Krzysztof Śmiszek spotkał się z osobami, które dbają o przestrzeganie praw człowieka przy …