Finansowanie pomostowe
Strona główna / Moja kancelaria / Musi być trójpodział władzy

Musi być trójpodział władzy

Prof. Ewa Łętowska: ?Jeżeli nie ma niezawisłych sądów, to nie ma wolności. Nie ma na serio traktowanego podziału władzi nie ma uczciwości rozpatrywania spraw, z którymi ludzie przychodzą do sądu?
Prof. Ewa Łętowska, sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, odniosła się w TVN 24 do debaty w Sejmie nad prezydenckimi projektami ustaw o SN i KRS. ? ?Mówimy o atmosferze, w której dokonuje się zasadnicza zmiana ustrojowa, bez zmiany Konstytucji. Ona się dokonuje w strasznie złym stylu, w stylu pohukiwania i połajanek. Pogarda dla każdego człowieka jest czymś złym, a pogarda stosowana instytucjonalnie jest czymś bardzo złym?. Według Łętowskiej, dobrze, że ludzie w lipcu wychodzili pod sądy ze świecami. ? ?Ludzie przychodzili ze świeczkami, bo instynktownie rozumieją wagę niezawisłych sądów. Światła paliły się w obronie Konstytucji, a nie w obronie Małgorzaty Gersdorf? ? stwierdziła. To też komentarz prof. Łętowskiej do skrytykowanego przez środowiska sędziowskie projektu ustawy o SN autorstwa I Prezes. ? ?To, że pojedynczy prezes zrobi coś nie całkiem rozsądnego, to jest inny problem. To nie przekreśla wagi tych świateł, które się paliły? ? podkreśliła Łętowska. ? ?Jeżeli nie ma niezawisłych sądów, to nie ma wolności. Nie ma na serio traktowanego podziału władz i nie ma uczciwości rozpatrywania spraw, z którymi ludzie przychodzą do sądu? ? stwierdziła profesor Łętowska.
Dziś w całym kraju znowu zapłoną świece pod sądami. W Warszawie demonstracja ?3xW: Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska? rozpocznie się o 19.00 przed Pałacem Prezydenckim.
Źródło: koduj24.pl

Sprawdź także

I znowu rozbiór Polski

„Dokonują rozbioru Polski”. Prof. Rzepliński po decyzji Trybunału Konstytucyjnego – Trybunał Konstytucyjny i władza polityczna …