Finansowanie pomostowe
Strona główna / Korporacje prawnicze i trybunały / Musi poślubić gwałciciela

Musi poślubić gwałciciela

Przyjaciele i Przyjaciółki! Lubna miała 14 lat. Była jedną z najlepszych uczennic w swojej klasie. Rodzice mieli nadzieję, że zostanie lekarką. Ale gdy zgwałcił ją kuzyn, zmuszono ją, by wyszła za niego za mąż. Stało się to na mocy prawa, które ma ?bronić honoru rodziny?. To samo prawo pozwoliło, by gwałciciel nie poniósł żadnej kary. Nawet najmniejszej.Już za kilka godzin parlament Jordanii może to prawo uchylić, ale konserwatywni posłowie nie chcą do tego dopuścić. Dlatego chcemy zebrać jak najwięcej podpisów pod pilną petycją o uchylenie tego prawa. Wszystkie podpisy złożymy w jordańskim parlamencie podczas obrad. Nie wolno zmuszać kobiet do ślubu z gwałcicielem.
Marokanka Amina Filali wolała popełnić samobójstwo niż poślubić mężczyznę, który ją zgwałcił. Na wieść o tym strasznym zdarzeniu społeczność Avaaz uruchomiła globalną kampanię, podczas gdy pod marokańskim parlamentem trwały kobiece demonstracje. W efekcie parlament uchylił prawo podobne do jordańskiego. Jeśli i tym razem osiągniemy sukces, zadziała efekt domina i wpłyniemy na prawodawstwo siedmiu innych krajów, gdzie gwałciciele nadal mogą uniknąć kary, jeśli poślubią swoje ofiary. Razem jesteśmy potężną siłą, która chroni kobiety od Maroka po Irak. Jordania cieszy się dobrą reputacją na międzynarodowej arenie.
Gdy zwrócą się na nią oczy całego świata, jordański parlament może poczuć się zmuszony do działania. A co najważniejsze, wielu posłów już dziś chce tej reformy! Opór stawia jednak kilku konserwatystów, których wpływy musimy osłabić. Każdego roku kilkaset kobiet w Jordanii pada ofiarą gwałtu. Ta liczba się nie zmniejszy, dopóki mężczyźni czują się bezkarni. Skończmy z tym! Podpisz petycję i powiadom wszystkich znajomych: Nie wolno zmuszać kobiet do ślubu z gwałcicielem. Kliknij i podpisz teraz! Kobiety i dziewczęta na całym świecie codziennie walczą o wolność, bezpieczeństwo, godność i sprawiedliwość. Społeczność Avaaz wielokrotnie włączała się w tę walkę. Działając razem, zwyciężamy. Udowodnijmy to jeszcze raz. Z nadzieją, Rewan, Andrew, Jenny, Mike, Mohammad i Emma wraz z całym zespołem Avaaz.
Petycję można podpisać na stronie AI

Sprawdź także

SN uchyla decyzję neoSN

​Izba Karna Sądu Najwyższego uchyliła postanowienie Sądu Najwyższego z dnia 16 czerwca, ponieważ w składzie …