Strona główna / Aktualności / Na co idą pieniadze z Norwegii

Na co idą pieniadze z Norwegii

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości Jerzy Kozdroń wziął udział w uroczystym otwarciu seminarium rozpoczynającym realizację Programu Operacyjnego ?Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/ Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości.? W spotkaniu, które odbyło się w siedzibie… Ministerstwa Sprawiedliwości wzięli udział również przedstawiciele Ambasady Królestwa Norwegii w Polsce.
Podczas seminarium zostały przedstawione działania, które będą wdrażane w ciągu najbliższych miesięcy w polskim wymiarze sprawiedliwości. Goście dowiedzieli się więcej na temat finansowanych z funduszy norweskich działań dotyczących poprawy zdolności administracyjnych sądów, usprawnienia zarządzania sądami, wsparcia osób pokrzywdzonych, edukacji prawnej, a także rozwoju alternatywnych metod rozwiązywania sporów.
W seminarium wzięli udział przedstawiciele beneficjentów projektów, sądów, korporacji prawniczych, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń działających w obszarze powiązanym tematycznie z realizowanym Programem. Program Operacyjny ?Budowanie potencjału instytucjonalnego i współpraca w obszarze wymiaru sprawiedliwości/Poprawa skuteczności wymiaru sprawiedliwości? finansowany jest ze środków Norweskiego Mechanizmu Finansowego 2009-2014.
Wydział Komunikacji Społecznej i Promocji

Sprawdź także

Wojsko Francji w Kijowie?

Francja wysłała do Słowiańska na wschodzie Ukrainy około 100 żołnierzy z 3. pułku piechoty Legii …