Najnowsze informacje
Strona główna / Aktualności / Na egzamin zawodowy z komputerem

Na egzamin zawodowy z komputerem

– Adwokatura to także aplikanci adwokaccy. Jest was ponad pięć tysięcy ? powiedział podczas spotkania w siedzibie Naczelnej Rady Adwokackiej z reprezentantami aplikantów adwokackich z całego kraju ? minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski.

– Niejednokrotnie zwracałem uwagę na to, że istotne jest aby środowisko adwokackie zaczęło baczniej wsłuchiwać się w głos aplikantów. To Wy przecież będziecie poprzez swoje działania w przyszłości kształtować obraz polskiej adwokatury ? mówił Minister Krzysztof Kwiatkowski.
W trakcie dyskusji Minister Krzysztof Kwiatkowski poinformował także o podjętej przez siebie decyzji: – Przyszłoroczne egzaminy adwokacki i radcowski odbędą się z wykorzystaniem komputera. Decyzja ministra ? którą wcześniej omawiał z przedstawicielami samorządów prawniczych, w tym także z samorządem radców prawnych – spotkała się z owacyjnym przyjęciem obecnych na spotkaniu aplikantów.
Minister Krzysztof Kwiatkowski poruszył także temat zagwarantowania obligatoryjnego udziału przedstawicieli aplikantów w posiedzeniach Naczelnej Rady Adwokackiej oraz okręgowych rad adwokackich. – Obecni aplikanci już wkrótce staną się pełnoprawnymi adwokatami. Dlatego też niezbędne jest harmonijne i stopniowe włączanie aplikantów w działalność szeroko rozumianego samorządu adwokackiego ? powiedział minister. ? Cieszę się, że moja propozycja jest już w pewnym stopniu realizowana ? dodał.

Sprawdź także

Świrski przegrał z TOK FM

Sąd nie zgodził się na ukaranie stacji za krytykę podręcznika „Historia i Teraźniejszość” prof. Wojciecha …