Strona główna / Aktualności / Najlepsze kancelarie w Poznaniu

Najlepsze kancelarie w Poznaniu

?Dziennik Gazeta Prawna? oraz ?Rzeczpospolita? opublikowały swoje rankingi kancelarii prawnych. DGP ranking przeprowadził po raz VIII, w przypadku ?Rz? to już X ranking. W Poznaniu według ?DGP? najlepsza jest Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych Sowisło & Topolewski, według ?Rz? kancelaria Skoczyński Wachowiak Strykowski. Trzeba dodać, że w obu rankingach w skali ogólnopolskiej na pierwszym miejscu uplasowała się warszawska kancelaria Salans. W rankingu ?DGP? kancelariom biorącym udział w rankingu przydzielano punkty za liczbę prawników, adwokatów, radców prawnych, studentów, przychód kancelarii, liczbę publikacji i znajomość języków obcych. Kancelaria Salans zdobyła 422 punkty. Czternasta na na liście z 171 punktami jest kancelaria Wierciński Kwieciński Baehr, z tym, że w Poznaniu jest tylko oddział, a siedziba główna mieści się w stolicy.
Rdzennie poznańska Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych P. J.Sowisło&Topolewski zw 1459 punktami uplasowali się na 18. pozycji. Oto lokaty innych poznańskich kancelarii: 37. Kancelaria Prawna Piszcz Norek i Wspólnicy( 88 pkt);„55. Kancelaria Prawna Jatczak i Wspólnicy( 62 pkt).
Jubileuszowy ranking ?Rzeczpospolitej? klasyfikował kancelarie w poszczególnych dziedzinach. I tak według liczby adwokatów i radców prawnych w ogólnopolskim rankingu na 22. miejscu uplasowała się kancelaria Skoczyński Wachowiak Strykowski ( 26 radców i adwokatów); na28. P.J.Sowisło&Topolewski( 22); na 44, Piszcz Norek i Wspólnicy( 18); na 52 A. Pieścik W.Pietrzykowski W.Wolniewicz( 16) na 87. Babiaczyk Skrocki i Wspólnicy(11) na 102. Jatczak i Wspólnicy( 10).
W rankingu kancelarii według liczby zatrudnionych tam prawników( 51) na 22 miejscu ( jako pierwsza spoza warszawskich kancelarii) uplasowała się Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych P.J.Sowislo &Topolewski; na 35. Skoczyński Wachowiak Strykowski(39); na 46. Piszcz Norek i Wspólnicy( 33) na 50. Sójka&Maciak (31).
Według osiąganych przychodów liderem jest Salans( 138, 5 mln zł). P. J.Sowisło & Topolewski plasuje się na 19 pozycji z 12. 3 mln. zł przychodu. ?
Rzeczpospolita? przeprowadza tez rankingi wojewódzkie. W Wielkopolsce według liczby zatrudnionych prawników, adwokatów i radców, na 1. miejscu usytuowano kancelarię Skoczyński Wachowiak Strykowski; na 2. P.J. Sowisło & Topolewski; na 3, Sójka &Maciak;4. Piszcz Morek i Wspólnicy. 5.A. Pieścik W.Pietrzykowski W. Wolniewicz; 6.Babiaczyk Skrocki i Wspólnicy;7.Jatczak i Wspólnicy; 8.Celichowski Szyndler i Partnerzy; 9. Merski; 10.von Zanthier. ( Szczegółowa lista na łamach ?Rzeczpospolitej).
Zacytujmy gazetę: ? Kancelaria Skoczyński Wachowiak Strykowski ( 22 .miejsce w rankingu ogólnopolskim) obsługiwała wielkie przedsięwzięcia inwestycyjne, jak budowa przez PGNiG kopalni ropy naftowej i gazu w Lubiatowie czy budowa stadionów na Euro 2012. Zajmuje się zwłaszcza projektami infrastrukturalnymi, m.in. inwestycjami transportowymi (kolejowymi, lotniczymi) i sportowymi. Dostrzeżono pomoc organizacjom pożytku publicznego, wspieranie edukacji prawnej młodzieży i działalność na rzecz społeczności lokalnej. Ma biura w Warszawie i Szczecinie.
W prowadzeniu procesów sądowych specjalizuje się kancelaria P. J. Sowisło & Topolewski ( 28. miejsce w rankingu ogólnopolskim) z ubiegłorocznym obrotem 12,3 mln zl. Jej wspólnicy założyli spółkę oferującą uslugi audytu finansowego. Rozmowa z adwokatem Pawłem Sowisło, obok w rubryce ?Moja Kancelaria?.
Z kolei spółka Sójka & Maciak ( 35. pozycja w rankingu ogólnopolskim) rekomendowana jest przez ?Rz? w dziedzinie wprowadzenia przedsiębiorstw na gieldę papierów wartościowych.
Źródło: Dziennik Gazeta Prawna, Rzeczpospolita

Sprawdź także

Świadkowie „Pegasusa”

Zespół został powołany w ramach Mazowieckiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji …